Szef Alpine spodziewa się, że Alonso i Piastri znajdą się w stawce Formuły 1 w sezonie 2023

Oscar Piastri - BWT Alpine F1 Team / © Alpine F1 / XPB Images

Dyrektor generalny Alpine, Laurent Rossi, jest przekonany, że Fernando Alonso i Oscar Piastri znajdą się w gronie kierowców etatowo startujących w Formule 1. Mają oni jednak reprezentować inne zespoły.

Kontrakt hiszpańskiego kierowcy wygasa wraz z końcem obecnego sezonu, natomiast Esteban Ocon jest związany z ekipą z Enstone do końca 2024 roku.

Zarówno Alonso, jak i francuski zespół wyrazili chęć przedłużenia współpracy na następną kampanię, co skutkowałoby brakiem miejsca dla młodego, australijskiego zawodnika. Istnieją jednak doniesienia o rozmowach między Alpine a Williamsem, w sprawie wypożyczenia aktualnego mistrza Formuły 2 do zespołu z Grove, aby zastąpił Nicholasa Latifiego.

„Byłbym otwarty na wypożyczenie Oscara do innego zespołu, jeśli tylko będę mógł go odzyskać” – powiedział Rossi.

„Dużo zainwestowaliśmy w Oscara, wierzymy w niego, dlatego jest naszym kierowcą rezerwowym. Jest bardzo obiecującym zawodnikiem.”

„Więc wypożyczenie do innego zespołu, aby zdobył doświadczenie i nauczył się kilku sztuczek, a następnie powrót do nas, byłby dobrym rozwiązaniem.”

Szef zespołu Williamsa, Jost Capito, powiedział, że ustalając skład kierowców na sezon 2023, będzie miał na uwadze głównie dobro swojego składu.

„Myślę, że mamy różne opcje i są to opcje, które również rozważamy” – powiedział Capito. „Zdecydujemy się na to, co będzie najlepsze dla naszego zespołu. Aktualnie jest jeszcze za wcześnie, żeby wchodzić w szczegóły.”

Szef Williamsa został również zapytany o kwestię ewentualnego wypożyczenia Piastriego z francuskiej ekipy.

„Myślę, że jeśli byłoby to dla nas najlepsze rozwiązanie, to byśmy to rozważyli. Jeśli tak by nie było i mielibyśmy lepszą opcję, to byśmy ją wybrali” – zakończył Capito.

Image: © Alpine F1 / XPB Images