Szef Rich Energy: Mazepin to przyszły mistrz świata

Nikita Mazepin - Hitech Grand Prix / © Haas F1

William John Storey, szef Rich Energy, uważa, że Nikita Mazepin jest materiałem na przyszłego mistrza świata. Brytyjczyk w dużych superlatywach wypowiedział się także na temat ostatnich działań zespołu Haas.

W ubiegłych tygodniach kolejny raz bardzo głośno jest o potencjalnym powrocie Rich Energy do Formuły 1. Brytyjska marka produkująca napoje energetyczne w 2019 roku była sponsorem tytularnym zespołu Haas, ale wskutek rozczarowujących wyników sportowych umowa pomiędzy obiema stronami została rozwiązana ze skutkiem natychmiastowym przez właściciela firmy. Z czasem okazało się jednak, że cała sprawa ma swoje drugie dno, w wyniku czego zarządcy stajni z Kannapolis musieli za kulisami walczyć o swoje należności finansowe.

Pomimo dość burzliwych relacji Storey pochwalił ostatnie działania amerykańskiej ekipy.

„Gene Haas popełnił względem mnie duży błąd pod naciskiem niektórych inwestorów. Mimo tego obserwuję jego poczynania i dostrzegam dobre decyzje. W ostatnim czasie jako zespół zrobili duży krok naprzód poprzez podpisanie umów z Schumacherem i Mazepinem” – stwierdził William Storey.

„Moim zdaniem Nikita Mazepin to przyszły mistrz świata” – dodał.

42-latek za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych zapowiedział również, że jego znak firmowy już wkrótce powróci do najwyższej kategorii wyścigowej na świecie.

„Chciałbym gorąco podziękować wszystkim fanom sportów motorowych za ich wsparcie. Zarówno oni, jak i my jesteśmy podekscytowani powrotem czarno-złotych barw do Formuły 1. Jak wszyscy pamiętają w 2019 roku firma Rich Energy została sponsorem tytularnym zespołu Haas. W połowie ówczesnego sezonu musieliśmy jednak zmierzyć się z pewnymi wyzwaniami, co wygenerowało wiele problemów, ale przezwyciężyliśmy to i jako współzałożyciel firmy postanowiłem wprowadzić ogólnoświatowy plan odrodzenia naszej marki.”

„Powrót do F1 to dla nas wielkie wydarzenie i naprawdę nie możemy się już doczekać, aby być na szczycie sportów motorowych” – podsumował.

Image: © Haas F1