Szef Williamsa z pozytywnym wynikiem testu na COVID-19

Simon Roberts / © Williams F1

Zespół Williams Racing poinformował, że szef ekipy, Simon Roberts uzyskał przed wyjazdem do Stambułu pozytywny wynik na obecność koronawirusa.

W poniedziałek Roberts podczas testu na obecność wirusa uzyskał negatywny rezultat, jednak dzisiaj u brytyjskiego inżyniera pojawiły się pierwsze objawy Covid-19, dlatego przeprowadzono badanie jeszcze raz. Tym razem wynik był pozytywny.

Zespół informuje, że dyrektor ekipy czuje się dobrze, ale będzie musiał spędzić 10 dni w izolacji zgodnie z wytycznymi panującymi w Wielkiej Brytanii. Simon Roberts mimo problemów zdrowotnych, będzie wspierał zespół pracując zdalnie podczas wyścigowego weekendu w Turcji.

Jego obowiązki na torze przejmą: kierownik zespołu, Dave Redding oraz główny inżynier ds. projektowania pojazdów, Adam Carter.

Roberts nie był w bliskim kontakcie z innymi członkami ekipy, dlatego Williams będzie działał na torze zgodnie z planem. Zespół informuje, że każdy z jego członków bierze udział regularnie w testach na Covid-19 oraz przestrzega wytycznych FIA dotyczących kwestii pandemii.

Image: © Williams F1