Sześć wyścigów Formuły E na lotnisku Tempelhof

ePrix Berlina / © Formula E

Kierowcy Formuły E powrócą do rywalizacji w sierpniu, startując w sześciu wyścigach zorganizowanych na terenie dawnego lotniska Berlin-Tempelhof.

Historyczne niemieckie lotnisko zostało wybrane jako miejsce organizacji trzech podwójnych rund wyścigowych w dniach 5-6, 8-9 oraz 12-13 sierpnia. Każda para wyścigów odbywać się będzie na torze o innej konfiguracji. Układy torów zostaną opublikowane w późniejszym terminie na oficjalnych stronach Formuły E.

Według oficjalnego komunikatu, wszystkie sześć wyścigów będzie się odbywać za zamkniętymi drzwiami, bez dostępu kibiców, jedynie przy zachowaniu niezbędnego minimum personelu.

Formuła E ma za sobą już pięć wyścigów, po których liderem cyklu jest Antonio Felix da Costa z zespołu DS TECHEETAH. Pandemia koronawirusa przerwała jednak cykl mistrzostw świata, który zostanie dokończony w Berlinie, a ostatecznie liczyć będzie sobie 11 wyścigów.

Zgodnie z wytycznymi rządu niemieckiego, w danym momencie na torze będzie mogło maksymalnie przebywać 1000 osób, w tym lokalni dostawcy i załogi medyczne. Wszystkie pozostałe operacje będą przeprowadzane zdalnie.

Protokół zdrowotny obejmować będzie obowiązkowe testy na obecność koronawirusa przed wyścigami, a także codzienne kontrole na miejscu, tuż po przybyciu na tor. Wymagane będzie także stosowanie masek na twarz, zachowanie zasad dystansu społecznego oraz ograniczenie ruchu w przestrzeniach roboczych do wyznaczonych stref.

Image: © Formula E