Sześćdziesiąt dwa składy na starcie 24-godzinnego wyścigu Le Mans 2019

Sześćdziesiąt dwa składy na starcie 24-godzinnego wyścigu Le Mans 2019

Automobile Club de l'Quest powiększyło listę uczestników zbliżającego się 24-godzinnego wyścigu Le Mans z sześćdziesięciu do sześćdziesięciu dwóch.

Składy United Autosports w prototypie LMP2 Ligier JS P217 oraz High Class Racing w Oreca 07, to dwie nowe ekipy, które dołączą do wcześniej wybranych sześćdziesięciu składów i wystartują w czerwcowym 24-godzinnym wyścigu Le Mans.

"W lutym komisja selekcyjna stanęła przed trudniejszym zadaniem niż w poprzednich latach" - powiedział prezes ACO, Pierre Fillon.

"Było 75 aplikacji - wszystkie o wysokim standardzie - i szczególnie trudno było wybrać sześćdziesiąt, 'tylko' sześćdziesiąt z nich, powinienem powiedzieć. Szybko doszliśmy do wniosku, że musimy znaleść sposób na zaakceptowanie dodatkowych składów, a nasz zespół w ACO potwierdził możliwość dobudowania dwóch dodatkowych garaży w alei serwisowej."

"Ruszyliśmy do pracy i jesteśmy szczęśliwi, że możemy powitać sześćdziesiąt dwóch uczestników 24-godzinnego wyścigu Le Mans w 2019 roku. To rekordowa liczna i znak, że ten wyścigu jest bardzo popularny" - dodał.

ACO potwierdziło tym samym, że dobuduje dwa dodatkowe garaże w alei serwisowej, które będą dostępne od 2 czerwca, kiedy zespoły zjawią się w Le Mans na testy.