Sztuka powraca do rywalizacji w ADAC Formel 4 na torze Lausitzring

Kacper Sztuka - US Racing / © ADAC Motorsport

Kacper Sztuka, regularnie startujący we włoskiej F4, powraca po letniej przerwie, aby wziąć udział w piątej rundzie ADAC Formel 4 na torze Lausitzring.

Polak, reprezentujący zespół US Racing, tegoroczny sezon wyścigowy rozpoczął od niemieckiej serii i wystartował w trzech wyścigach na pętli Spa-Francorchamps, gdzie od samego początku prezentował wysokie tempo.

Sztuka pierwszego starcia na belgijskiem obiekcie nie mógł wspominać dobrze, jednak podczas dwóch kolejnych startów zaprezentował bardzo wysoką dyspozycję, kończąc obie rywalizacje odpowiednio na czwartej oraz drugiej lokacie.

Polski zawodnik swoje starty we włoskiej Formule 4 także rozpoczął z „Wysokiego C” i już w trzecim wyścigu na torze Imola stanął na najwyższym stopniu podium, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo.

Podczas kolejnych startów Kacper Sztuka rywalizował na najwyższym poziomie, co zaowocowało wysokimi pozycjami w pierwszej dziesiątce, a to przełożyło się na szóste miejsce w klasyfikacji generalnej.

Letnia przerwa kończy się jednak dla Polaka, który potwierdził swój udział w piątej rundzie ADAC Formel 4, w której będzie walczył na niemieckim torze Lausitzring.

„Już jutro wyjeżdżam na tor w trakcie oficjalnych treningów na Lausitzring, gdzie w ten weekend ściga się ADAC Formel 4” – powiedział Kacper Sztuka.

„Tym samym powracam do niemieckich mistrzostw F4, w których na początku sezonu zdobyłem swoje pierwsze podium.”

„Dziękuję mojemu partnerowi za możliwość startu i skrócenia przerwy od rywalizacji” – dodał Polak.

Starty Kacpra w tegorocznym sezonie włoskiej Formuły 4 stoją jednak pod dużym znakiem zapytania i nie jest pewne, czy Polak znajdzie się na liście startowej piątej rundy na pętli Red Bull Ring.

Image: © ADAC Motorsport