Szymon Ładniak rozpoczyna sezon 2022 w ADAC TCR Germany od przedsezonowych testów na Oschersleben

Szymon Ładniak - Liqui Moly Team Engstler / © Szymon Ładniak

Szymon Ładniak rozpoczął przygotowania do zbliżającego się sezonu 2022 i bierze udział w przedsezonowych testach ADAC TCR Germany na torze Oschersleben.

Polak w obecnej kampanii wyścigowej chce poprawić wynik sprzed roku, kiedy zajął w całej serii trzynaste miejsce, trzykrotnie stawając na podium na torze Nurburgring. W zawodach kończących sezon odniósł dwa zwycięstwa w kategorii juniorów.

„Moim zdaniem na najbliższe dni jest testowanie i sprawdzanie kolejnych rozwiązań, zaproponowanych przez inżynierów” – powiedział Szymon Ładniak.

„Jeżeli chodzi o moje indywidualne założenia, to przede wszystkim chcę się coraz lepiej wdrażać w nowe opony. Nie przejechałem na nich jeszcze tylu kilometrów, ile bym chciał.”

W przypadku Ładniaka szanse na poprawę wyniku z ubiegłego roku znacznie wzrosły, ponieważ niedawno 19-latek otrzymał angaż w fabrycznym zespole Liqui Moly Team Engstler. Polak przyjął od niemieckiej ekipy zaproszenie na testy odbywające się we Włoszech, w trakcie których radził sobie na tyle dobrze, że zespół jeszcze w ich trakcie ogłosił, iż chce podpisać z nim kontrakt na sezon 2022.

Członkostwo w fabrycznym teamie wiąże się z szeregiem korzyści – oprócz znacznego wsparcia finansowego zespół dba również o logistykę oraz o aspekty techniczne związane z samochodami swoich kierowców.

„Jazda w zespole fabrycznym to zdecydowanie wartość dodana” – przyznał. „Taki skład ma znacznie większe możliwości.”

„Celem zespołu na ten sezon jest wygrana w kategorii juniorskiej, natomiast ja będę robił wszystko, aby sięgnąć po tytuł mistrzowski. Wiem, że w nadchodzącym sezonie będzie się ode mnie oczekiwało maksymalnej wydajności i pracy na rzecz rozwoju teamu. Chcę to zapewnić, przy okazji czerpiąc radość ze ścigania i pisząc kolejny rozdział mojej kariery” – dodał Ładniak.

Po dwudniowych testach na niemieckim torze Oschersleben Szymon Ładniak pozostanie w Niemczech, aby na tym samym obiekcie zmierzyć się w pierwszej rundzie cyklu ADAC TCR Germany, która została zaplanowana na 22-24 kwietnia.

Po miesięcznej przerwie Polak uda się do Austrii na pętlę Red Bull Ring (20-22 maja), następnie Salzburgring (17-19 czerwca) i powróci do Niemiec, rozpoczynając podróż po niemieckiej torach – Nurburgring (5-7 sierpnia), Lausitzring (19-21 sierpnia), Sachsenring (23-25 września), a kampanię zakończy na Hockenheimring (21-23 października).

Image: © Szymon Ładniak