Szymon Ładniak w stawce Ferrari Challenge Europe 2023

Szymon Ładniak - Team Engstler Motorsport / © Szymon Ładniak

Po bardzo udanym sezonie w serii ADAC TCR Germany, pochodzący z Lublina Szymon Ładniak, w nadchodzącym sezonie zasiądzie za kierownicą Ferrari 488 i będzie ścigał się w prestiżowej serii Ferrari Challenge Europe.

„Propozycja, którą otrzymaliśmy od Ferrari była dla mnie dużą niespodzianką. W tamtym momencie rozważaliśmy kolejny sezon w serii TCR. Marka Ferrari zawsze będzie robić duże wrażenie nie tylko na fanach motorsportu. Razem z całym zespołem (Team Engstler) uznaliśmy, że to będzie dla mnie najlepsza ścieżka rozwoju” – podkreślił Szymon Ładniak.

Ferrari Challenge Europe to jeden z najdłużej trwających cykli single-make w historii firmy z Maranello. To seria, w której decydują umiejętności kierowców. Ta sama marka, ten sam model, ten sam rok i ta sama generacja, nie ma żadnej przewagi technicznej.

„Podobnie jak w zeszłym roku Szymon Ładniak będzie ścigał się w barwach niemieckiego Team Engstler Motorsport. Jest młody i musi się jeszcze wiele nauczyć, ale ma świetną szybkość podstawową i zrozumienie techniki. Jest ambitny i chętny do nauki. Już w młodym wieku może zajść daleko” – przyznał Kurt Tremel, dyrektor sportowy Team Engstler Motorsport.

Tegoroczna edycja Ferrari Challenge Europe to siedem weekendów wyścigowych z finałowym wyścigiem na torze w Mugello (Włochy). W czerwcu kierowcy zawitają również na Circuit de la Sarthe w Le Mans, gdzie tegoroczny wyścig będzie jednym z wydarzeń towarzyszących setnej edycji legendarnego 24-godzinnego wyścigu Le Mans.

„Niemiecki zespół doskonale wie, czego oczekuje od Szymona i jakie wyzwania przed nim stawia” – kontynuował Tremel.

„Pierwszy rok w nowej serii zawsze będzie rokiem nauki. Ważne jest, aby Szymon stale się rozwijał i nabierał pewności siebie w swoim Ferrari 488 Challenge. Należy w miarę możliwości unikać błędów i konsekwentnie zdobywać punkty. Miejmy nadzieję, że uda mu się przenieść swoje osiągnięcia z ubiegłego roku do Ferrari Challenge.”

Kalendarz startów Ferrari Challenge Europe 2023:

  • 24-26.03.2023 - Valencia, Hiszpania
  • 21-23.04.2023 - Misano, Włochy
  • 12-14.05.2023 - Spielberg, Austria
  • 7-10.06.2023 - Le Mans, Francja
  • 14-16.07.2023 - Estoril, Portugal
  • 15-17.08.2023 - SPA, Belgia
  • 24-30.09.2023 - Mugelo, Włochy (Światowy Finał Sezonu)
Image: © Szymon Ładniak