TAG Heuer Porsche Formula E drugim zespołem testującym układ napędowy przed siódmym sezonem

Andre Lotterer - TAG Heuer Porsche Formula E Team / © Porsche AG

Zespół TAG Heuer Porsche Formule E i Mahindra Racing jako pierwsze składy przetestowały nowe układy napędowe w swoich elektrycznych bolidach, przed siódmym sezonem Formuły E.

Parę dni temu Mahindra Racing ogłosiła, że wykonała pierwsze testy swoim M7Electro, pokonując 50 kilometrów, które przejechał niemiecki kierowca, Nick Heidfeld. W czwartek zespół TAG Heuer Porsche Formula E potwierdził, że obaj kierowcy, Pascal Wehrlein i Andre Lotterer odbyli dwudniowy test nowego układu napędowego w Porsche 99X Electric.

Podczas przygotowań do nowego sezonu kierowcy pokonali 688 kilometrów i razem z zespołem wyciągali wnioski dotyczące nowych komponentów znajdujących się w bolidzie.

"To był bardzo udany pierwszy test - zorganizowany tuż po zakończeniu naszego pierwszego sezonu Formuły E" - powiedział Amiel Lindsay.

"Przetestowaliśmy układ napędowy na nadchodzący rok i dokonaliśmy kilku cennych odkryć. Wszystko, co musimy poprawić przed siódmym sezonem, zmierza w dobrym kierunku. Potwierdzają to zarówno zebrane przez nas dane, jak i opinie kierowców. Szczegóły dotyczące sprzętu i oprogramowania będą miały znaczenie."

"Jesteśmy na dobrej drodze, ale przed nami jeszcze dużo pracy. Oczywiście był to również miły moment, aby zobaczyć po raz pierwszy Pascala Wehrleina siedzącego za kierownicą Porsche 99X Electric. Przychodzi z innego zespołu i wnosi ze sobą swoje doświadczenie. Jego opinie były bardzo pozytywne i nie możemy się doczekać współpracy z nim."

Andre Lotterer, dodał: "Przerwa po wyścigach w Berlinie była krótka. To był niezwykle produktywny test, a jednocześnie ciekawie było zobaczyć, jakie doświadczenia przyniósł ze sobą Pascal z czasów spędzonych w Formule E. Współpraca z nim układała się dobrze, a rozwój na siódmy sezon napawa mnie wielkim optymizmem."

"Zespół bardzo miło mnie przywitał. Od samego początku czułem się jak w domu" - przyznał tymczasem Pascal Wehrlein.

"Fajnie było wrócić do samochodu Formuły E po prawie sześciu miesiącach nieobecności. Doświadczenie przyspieszenia i sił to fantastyczne uczucie. Oczywiście mogłem się wiele nauczyć w nowym zespole i z nowym samochodem. Ogólnie w Porsche 99X Electric czuję się bardzo dobrze. Muszę teraz nadal przyzwyczajać się do wszystkiego."

Wkrótce możemy spodziewać się testów w wykonaniu innych zespołów, które przygotowują się przed otwarciem sezonu w Santiago 16-stego stycznia 2021 roku.

Image: © Porsche AG