Takaaki Nakagami pozostaje w zespole LCR Honda na kolejne lata

Takaaki Nakagami - LCR Honda Idemitsu / © LCR Honda

Honda Racing Corporation ogłosiło, że Takaaki Nakagami pozostanie w zespole LCR Honda Idemitsu na kolejne lata, począwszy od sezonu 2021.

Choć przez wiele tygodni można było spotkać się z informacjami, że 28-latek wciąż nie rozpoczął negocjacji z Hondą odnośnie jego nowego kontraktu, tak praktycznie pewnym wydawało się, że pozostanie w ekipie na kolejne lata. Firmie zależy bowiem na tym, by w padoku MotoGP znajdował się Japończyk.

Ogłoszenie wieloletniego kontraktu, począwszy od 2021 roku, nastąpiło ostatecznie w czwartek przed GP Teruel. Decyzja ta nie może dziwić, zważywszy na to, jaki postęp zaliczył Takaaki Nakagami od sezonu 2018, kiedy to dołączył do klasy MotoGP. W debiutanckich mistrzostwach był dwudziesty, rok temu trzynasty, a w tegorocznych zmaganiach zajmuje piąte miejsce i do prowadzącego w klasyfikacji Joana Mira traci zaledwie 29 punktów.

Takaaki Nakagami jest ponadto jedynym zawodnikiem, który wszystkie wyścigi sezonu 2020 kończył w czołowej dziesiątce. W żadnym z nich nie uplasował się jednak na podium, a najlepszy rezultat osiągnął w GP Styrii, gdzie zajął czwartą pozycję.

„Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę kontynuować ściganie się dla LCR Honda Idemitsu w 2021 roku i dalej” – przyznał Takaaki Nakagami. „Jestem wdzięczny Hondzie za ich hojne wsparcie, które pozwoliło mi w pełni wykorzystać mój potencjał w tym sezonie”.

„Zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby uzyskać solidne wyniki w pozostałych wyścigach i  wykorzystać ten rozpęd w kolejnym roku. Mierzę w coraz wyższe cele z Hondą i czekam na dalsze wsparcie”.

„Bardzo się cieszę, że możemy kontynuować walkę wraz z Takaakim Nakagamim w klasie MotoGP począwszy od następnego sezonu. Jestem wdzięczny kibicom i IDEMITSU, którzy do tej pory wspierali jego karierę” – mówił Tetsuhiro Kuwata, Dyrektor HRC.

„W tym sezonie wyniki Nakagamiego były solidne. Każdy wyścig kończył w punktach i obecnie zajmuje piąte miejsce. Jego obecność w klasie MotoGP rośnie i czekamy na jego występy w pozostałych wyścigach”.

W przyszłym roku partnerem Takaakiego Nakagamiego będzie Alex Marquez, który w tym roku zadebiutował w klasie MotoGP wraz z zespołem Repsol Honda. Hiszpan w ostatnich dwóch wyścigach stawał na podium i jego forma zwyżkuje.

„Od przyszłego roku dołączy do niego Alex Marquez i mam nadzieję, że ci dwaj zespołowi koledzy będą w stanie wydobyć z siebie wszystko, co najlepsze i przynieść zespołowi lepsze wyniki niż kiedykolwiek wcześniej” – dodał Kuwata.

Image: © LCR Honda