Takaaki Nakagami z najlepszym wynikiem w drugiej sesji treningowej GP Teruel

Takaaki Nakagami - LCR Honda / © LCR Honda

Takaaki Nakagami, kierowca zespołu LCR Honda, uzyskał najlepszy czas podczas drugiej sesji treningowej przed Grand Prix Teruel w Aragonii.

Nakagami, który podpisał wieloletnią umowę z Hondą, okazał się o dwie dziesiąte sekundy szybszy od drugiego Mavericka Vinalesa.

Na początku sesji najlepszy rezultat należał do Franco Morbidelliego, który na tamten moment był autorem drugiego najlepszego czasu weekendu (1:48.612), jednak nadal brakowało mu sporo do wyniku Alexa Marqueza z pierwszej sesji treningowej.

Niedługo po tym, do wyniku Marqueza zbliżył się Nakagami, obejmujący prowadzenie w sesji. Japończyk dłuższą część treningu spędził na pierwszej pozycji aż do momentu zepchnięcia go z pozycji lidera w ostatnich minutach przez Joana Mira, lidera mistrzostw.

Na następnym przejeździe Mir nie zdołał jednak poprawić swojego rezultatu, w przeciwieństwie do Japończyka, który na świeżym komplecie miękkich opon z przodu i z tyłu zszedł poniżej 1:48.

Na kolejnym okrążeniu Nakagami zdołał ponownie poprawić swój czas, notując 1:47.782, co zapewniło mu ukończyć sesję z najlepszym rezultatem.

Drugi czas należał ostatecznie do Vinalesa, który uzyskał 1:47.957, a w momencie pojawienia się flagi w biało-czarną szachownicę na trzecią lokatę awansował Cal Crutchlow, partner zespołowy Nakagamiego.

Fabio Quartararo, wicelider klasyfikacji mistrzostw, spędził większość dnia poza pierwszą dziesiątką, ale w późniejszym etapie sesji pojawił się na czwartym miejscu, utrzymując za sobą duet Suzuki, czyli Joana Mira i Alexa Rinsa.

Najwyżej sklasyfikowany zawodnik KTM, Iker Lecuona, zajął szóstą pozycję, wyprzedzając Aleixa Espargaro z Aprilii oraz Pola Espargaro z KTM.

Alex Marquez w drugiej sesji treningowej finiszował na dziesiątej lokacie przed Stefanem Bradlem, Miguelem Oliveirą, Johannem Zarco oraz Bradem Binderem.

Morbidelli ostatecznie został sklasyfikowany jako piętnasty.

Nie była to udana sesja dla zawodników ekipy Ducati. Danilo Petrucci i Andrea Dovizioso kończyli udział w treningu na odpowiednio siedemnastym i osiemnastym miejscu. Za nimi finiszowali kierowcy prywatnych zespołów, lecz ścigający się na motocyklu Ducati, czyli Francesco Bagnaia, Tito Rabat i Jack Miller.

Image: © LCR Honda