Grupa MTP, organizatorzy targów motoryzacyjnych Poznań Motor Show, poinformowali o przełożeniu tegorocznej edycji imprezy na 18-21 czerwca. Decyzja została podjęta w obawie przed koniecznością odwołania wydarzenia w związku z rozszerzającą się epidemią koronawirusa SARS-Cov-2.
Targi Poznań Motor Show to najważniejsza i największa tego typu impreza w Polsce. Hale Międzynarodowych Targów Poznańskich co roku goszczą gigantów światowej motoryzacji, a liczba odwiedzających sięga blisko 150 tysięcy (rok temu teren MTP odwiedziło 146718 osób). Wszystko to dzięki różnym atrakcjom, na co też składają się m.in. premiery, w tym również europejskie, cztery różne salony (samochodowy, motocyklowy, caravaningowy oraz detailingu), strefa aut modyfikowanych Blackzone czy możliwość poznania wielu sportowców, dziennikarzy i blogerów ze świata motoryzacji.
Tegoroczna edycja Poznań Motor Show, której hasło przewodnie to „droga do elektromobilności” miała odbyć się w dniach 26-29 marca. Organizatorzy nie chcieli jednak dopuścić do sytuacji, że w związku z epidemią koronawirusa SARS-Cov-2 będą musieli odwołać imprezę na kilka dni przed jej rozpoczęciem, w związku z czym poinformowali już o zmianie terminu. Tegoroczne targi mają więc odbyć się w dniach 18-21 czerwca.
„Z uwagi na sytuację biznesową w branży motoryzacyjnej na świecie wywołaną zachorowaniami spowodowanymi przez koronawirusa, zarząd Grupy MTP po konsultacjach z wystawcami i partnerami targów podjął decyzję o przesunięciu terminu bloku targów motoryzacyjnych: Poznań Motor Show, Kongres Move – International E-Mobility Congress, Targów Techniki Motoryzacyjnej z terminu od 26 do 29 marca 2020 na termin od 18 do 21 czerwca 2020 roku” – czytamy w oświadczeniu organizatorów.
„Z najwyższą uwagą śledzimy również komunikaty udostępniane przez Główny Inspektorat Sanitarny (GIS) oraz instytucje rządowe. Monitorujemy także sytuację na rynku spotkań na świecie. Po analizie przykładu największych targów motoryzacyjnych w Genewie, troską zarządu Grupy MTP było to, aby takiej decyzji nie podejmować w ostatniej chwili, z uwagi na dobro klientów. Biorąc pod uwagę duże ryzyko konieczności odwołania wydarzenia, z szacunku dla zwiedzających i wystawców podjęliśmy tę decyzję z wyprzedzeniem”.
„Włożyliśmy bardzo dużo pracy i energii w organizację wydarzenia na najwyższym poziomie i zrobimy wszystko, aby targi w terminie czerwcowym spełniły oczekiwania przedstawicieli branży oraz fanów motoryzacji. Mamy nadzieję, że decyzja ta spotka się z Państwa zrozumieniem i akceptacją”.
Z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa odwołana została z kolei tegoroczna edycja Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie. Szwajcaria zdecydowała się bowiem zakazać wszelkich imprez masowych z udziałem ponad 1000 osób.