Targi Poznań Motor Show przeniesione na 2021 rok

Targi Poznań Motor Show przeniesione na 2021 rok

Zarząd Grupy MTP podjął decyzję o odwołaniu tegorocznej edycji targów Poznań Motor Show i przeniesieniu jej na przyszły rok. Wydarzenie zaplanowano w dniach 8-11 kwietnia 2021 roku.

Targi Poznań Motor Show 2020 pierwotnie miały odbyć się w dniach 26-29 marca, lecz ze względu na pandemię koronawirusa SARS-CoV-2 przesunięto ich organizację na 18-21 czerwca. Sytuacja w kraju, jak i na rynku motoryzacyjnym nie uległa jednak poprawie, w związku z czym zdecydowano o odwołaniu tegorocznej imprezy.

„Z uwagi na kondycję europejskiej branży motoryzacyjnej, zdecydowaliśmy że blok targów motoryzacyjnych nie odbędzie się w czerwcowym terminie. W trosce o najwyższą jakość wydarzenia i w drodze konsultacji z branżą motoryzacyjną, zarząd Grupy MTP podjął decyzję o przeniesieniu targów Poznań Motor Show oraz Targów Techniki Motoryzacyjnej na kolejny rok na termin 8-11 kwietnia 2021 roku" - czytamy w oświadczeniu Organizatorów.

„Nieustannie monitorujemy sytuację w branży i wiemy, że w obecnej sytuacji firmy motoryzacyjne koncentrują się przede wszystkim na uruchamianiu produkcji i przygotowaniach do wznowienia pełnej sprzedaży. Dlatego zdecydowaliśmy się na podjęcie decyzji o ponownej zmianie terminu PMS oraz TTM".

Choć odwołano Poznań Motor Show, jak i Targi Techniki Motoryzacyjnej, tak data Kongresu MOVE – International Mobility Congress została przeniesiona na 21-22 października. Jak poinformowano w oświadczeniu: „Wydarzenie będzie towarzyszyło targom Poleko, GreenPower oraz Eco-Trends, atrakcyjnie uzupełniając ich tematykę poświęconą ekologii i ochronie środowiska".

Za pośrednictwem Facebooka Organizatorzy poinformowali również o kwestiach związanych z biletami. Z komunikatu wynika, że zakupione bilety zachowują swoją ważność i będzie można wykorzystać je podczas przyszłorocznej edycji wydarzenia. Ponadto, do zachowanego biletu dołączony zostaje drugi bilet o takiej samej wartości do wykorzystania w tym samym terminie. Jeśli zdecydujecie się na takie rozwiązanie, Organizatorzy proszą o kontakt na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w terminie do 15 czerwca 2020r. Z kolei do 15 maja można zwrócić zakupioną już wejściówkę. W tym przypadku również należy o tym poinformować w wiadomości mailowej wysłanej na wcześniej wspomniany adres.

Istnieje jeszcze jedna opcja - wymiana biletu na voucher do wykorzystania na dowolne wydarzenie sprzedawane poprzez stronę www.tobilet.pl. Jeśli zdecydujecie się na takie rozwiązanie, musicie o tym poinformować do 15 czerwca, również pisząc wiadomość na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

W październiku - tradycyjnie już - na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędą się natomiast targi pojazdów zabytkowych Retro Motor Show. Wydarzenie zaplanowano w dniach 23-25 października.

Image: © Grupa MTP