Taylor i Fassler dołączają do Corvette Racing na 24h Le Mans

Taylor i Fassler dołączają do Corvette Racing na 24h Le Mans

Corvette Racing potwierdziło, że Jordan Taylor i Marcel Fassler uzupełnią skład ekipy na 24-godzinny wyścig Le Mans i będą rywalizować w barwach Pratt & Miller.

Taylor jest częścią zespołu w programie Le Mans od 2012 roku i zwyciężył wraz z Gavinem i Milnerem podczas rywalizacji w 2015 roku. W tym roku zadebiutuje w samochodzie z numerem #63 i będzie walczył wraz z Garcią i Magnussenem, którzy zajęli drugie miejsce w klasyku w 2014 roku.

To wspaniałe, że po raz szósty z rzędu udajemy się do Le Mans z Corvette Racing - powiedział Jordan Taylor. Le Mans jest ogromnym wydarzeniem; uczucie zwycięstwa jest inne w odróżnieniu od wszystkiego czego doświadczyłem.

Ubiegłoroczne wyścigi były trudne dla nas wszystkich, ale wszyscy jesteśmy zmotywowani, aby wrócić tam z celem walki o kolejne zwycięstwo.

Nie mogę doczekać się spotkania z Antonio i Janem. Byli świetnymi kolegami z zespołu i pomogli mi nauczyć się wielu rzeczy w moich pierwszych latach w Le Mans. Miejmy nadzieję, że w tym roku uda nam się zdobyć najwyższy stopień podium.

Dla Marcela Fasslera start z Corvette Racing również nie będzie debiutem, po startach w 2009 roku. Szwajcar w tegorocznej edycji Le Mans wystartuje z numerem #64 i będzie się ścigał z Gavinem oraz Milnerem.

Zawsze dobrze jest wrócić do Corvette Racing i Chevroleta, choć powrót wraz z nimi do Le Mans jest wyjątkowy - dodał Fassler. Odnosiliśmy wiele sukcesów. Mam nadzieję i cel, aby dodać kolejny w tym roku.

Czuję, że mam niedokończony sprawy z Corvette Racing w Le Mans. Prowadziliśmy pod koniec 2009 roku, dopóki nasz samochód nie uległ awarii. Bardzo chcę zdobyć zwycięstwo w Le Mans z Corvette Racing.