Team LNT wycofuje się z 24-godzinnego wyścigu Le Mans

Team LNT / © FIA WEC / adrenalmedia.com

Jedynie pięć prototypów LMP1 zobaczymy podczas zbliżającego się 24-godzinnego wyścigu Le Mans, co jest konsekwencją wycofania się zespółu Team LNT, z jedynym prototypem Ginetta G60-LT-P1-AER.

Nowa aktualizacja listy startowej do zbliżającego się 24-godzinnego wyścigu na torze Circuit de la Sarthe ujawniła niewielkie zmiany w klasach LMP2, LMGTE Pro oraz Am i największą w klasie LMP1, w której na obiekt w Le Mans nie wyjedzie zespół Team LNT, w którym rywalizować mieli Chris Dayson, Mike Simpson i Guy Smith.

Powodem wycofania się zespołu ze startu jest niepewna sytuacja trwającej pandemii COVID-19, która wpłynęła na decyzję ekipy.

"Zespół LNT ze swoją Ginettą G60-LT-P1-AER nie weźmie udziału w 24-godzinnym wyścigu Le Mans w 2020 roku" - czytamy w wydanym przez ekipę oświadczeniu.

"Nowe przypadki COVID we Francji są na najwyższym poziomie od początku pandemii, a przy powrocie do pracy jako zespół fabryczny, będą obowiązywały najnowsze zasady kwarantanny, co w efekcie będzie oznaczać zamknięcie głównej siedziby Ginetty, na co najmniej cztery tygodnie, co wywoła efekt domina w głównych mistrzostwach Ginetty w Wielkiej Brytanii."

"To, w połączeniu ze znacznie zmienionym kalendarzem WEC, oznacza, że po dokładnym rozważeniu podjęto decyzję, iż G60-LT-P1-AER nie weźmie udziału w tegorocznym 24-godzinnym wyścigu Le Mans."

"Zamiast tego fabryka skupi się na testowaniu i udoskonalaniu samochodów w ramach przygotowań do sezonu 2020/21"

Wycofanie się Team LNT w klasie LMP1 oznacza, że w najwyższej kategorii wystartują dwa składy Rebellion Racing, Toyoty Gazoo Racing oraz jeden prototyp ekipy Bykolles Racing.

Niewielkie zmiany w pozostałych klasach

Nowa aktualizacja listy startowej potwierdziła także udział Juana Pablo Montoyi w zespole DragonSpeed, który w prototypie LMP2 zmieni Pipo Deraniego.

Pełen skład na Le Mans potwierdziła także ekipa Proton Competition z numerem #78, w której obok Horsta Felbermayra Jr i Michaele Beretty wystartuje Max van Splunteren, startujący w Porsche Mobil 1 Supercup.

Do zmiany zawodników doszło także w składzie Demspey-Proton Racing #99. W ekipie korzystającej z Porsche 911 RSR, w miejsce Hugo de Sadeleera zasiądzie Julien Piguet, rywalizujący we Francuskiej serii GT4.

Image: © FIA WEC / adrenalmedia.com