Team LNT wycofuje się ze startu w Lone Star Le Mans

Team LNT wycofuje się ze startu w Lone Star Le Mans

Zespół LNT nie wystartuje w Lone Star Le Mans, piątej rundzie Długodystansowych Mistrzostw Świata FIA WEC na torze Circuit of the Americas, czego powodem są trudności operacyjne.

Tuż po ogłoszeniu problemów z organizacją piątej rundy FIA WEC na torze w Brazylii, FIA WEC podjęła decyzję o przeniesieniu i powrocie na teksański tor Circuit of the Americas, gdzie długodystansowa rywalizacja starła się po raz ostatni w 2017 roku.

Wszystko wskazywało na to, że pełen pakiet zespołów LMP1 stanie na starcie w Lone Star Le Mans, jednak ze względu na problemy operacyjne zespół LNT, ścigający się prototypami Ginetta G60-LT-P1, wycofał oba swoje auta i powróci na tor dopiero w Sebring.

"Samochody oznaczone numerem #5 i #6 G60-LT-P1 wymagały znacznej planowanej konserwacji po Bahrajnie" - czytamy w oświadczeniu zespołu.

"Kalendarz WEC jest wymagający, szczególnie dla każdego zespołu, który ma nowy samochód w swoim pierwszym sezonie. Nasze podwozie nie wróciło do fabryki od sierpnia."

"Odwołanie wcześniejszego wyścigu WEC w Brazylii i mianowanie nowego wyścigu w COTA uniemożliwiło wykonanie zaplanowanych prac w naszym zakładzie w Wirginii, więc samochody zostały wysłane po wyścigu z powrotem do Ginetty w Wielkiej Brytanii."

Zespół LNT wystartował w czterech pierwszych wyścigach sezonu FIA WEC, osiągając najlepszą trzecią lokatę w otwierającym sezon 4 Hours of Silverstone.