Team Penske wycofa się z rywalizacji w klasie LMP2 w WEC po 24-godzinnym wyścigu Le Mans

Team Penske / © Team Penske

Zespół Penske poinformował, że zakończy swoje zmagania w klasie LMP2 Długodystansowych Mistrzostw Świata po 24-godzinnym wyścigu Le Mans, aby skupić swoje wysiłki na debiucie prototypem LMDh w 2023 roku.

Amerykański skład, legenda wyścigów w Stanach Zjednoczonych, wraz z Porsche Motorsport podjęła się wyzwania i jest w trakcie przygotowań do debiutu prototypem LMDh w seriach FIA WEC oraz IMSA WeatherTech Championship od przyszłorocznej kampanii wyścigowej.

Zespół Porsche Penske Motorsport opracował obszerny program testowy, zarówno w USA, jak i Europie, aby dobrze przygotować się do rywalizacji w nowej dla siebie kategorii oraz z nowym autem LMDh, który na równi będzie mógł rywalizować z prototypami Le Mans Hypercar.

„Bardzo doceniamy nasz czas w WEC w tym roku i byliśmy w stanie w pełni wykorzystać nasz udział na torach w tym sezonie” – powiedział prezydent zespołu Team Penske, Tim Cindric.

„Jako organizacja nie mieliśmy dużego doświadczenia w WEC, więc starty w wyścigach w 2022 roku pozwoliły nam poznać obiekty, zasady i zrozumieć, jak działa weekend wyścigowy.”

„Udało nam się zebrać wiele opinii oraz informacji podczas pierwszych dwóch wyścigów i spodziewamy się, że w Le Mans nauczymy się jeszcze więcej.”

„Na szczęście nasz program LMDh szybko postępuje, więc musimy się na tym skupić, aby upewnić się, że jesteśmy przygotowani na początek kampanii 2023” – dodał Cindric.

W pierwszych dwóch wyścigach trwającego sezonu zespół Penske (Dane Cameron, Felipe Nasr i Emmanuel Collard) w klasie LMP2 wywalczył ósmą lokatę w 1000 Miles of Sebring oraz czwartą na torze Spa-Francorchamps.

Porsche Penske Motorsport wraz z prototypem LMDh zadebiutuje w 24-godzinnym wyścigu na torze Daytona, który odbędzie się pod koniec stycznia 2023 roku.

Image: © Team Penske