Team Project 1 wycofuje drugi samochód z 8 Hours of Portimao

Team Project 1 #46 / © Team Project 1

Zespół Team Project 1 został zmuszony do wycofania drugiego samochodu klasy LMGTE Am z drugiej rundy trwającego sezonu Długodystansowych Mistrzostw Świata, która odbędzie się na torze Algarve w Portugalii.

Niemiecka ekipa, która zgłosiła gotowość do startów w pełnej tegorocznej kampanii FIA WEC dwoma autami Porsche 911 RSR-19, po raz drugi ruszy do rywalizacji jedynie jednym składem, czego powodem jest wypadek Andersa Buchardta podczas przedsezonowego prologu na pętli Spa-Francorchamps.

Rozległe uszkodzenia Porsche oznaczonego numerem #46 okazały się na tyle poważne, że zespół do pierwszej rundy na belgijskim obiekcie wystartował jedynie jednym autem, przyznając, że drugi powróci do rywalizacji w Portimao.

Zaktualizowana lista startowa do 8 Hours of Portimao potwierdziła jednak, że niemiecki skład wystawi jedynie jeden samochód, którym rywalizować będą Egidio Perfetti, Matteo Cairoli i Riccado Pera.

Tym samym, w klasie LMGTE Am po raz kolejny wystartuje trzynaście ekip, podobnie jak miało to miejsce na Spa-Francorchamps.

Do zmian doszło także w zespole Kessel Racing #57, który w Portugalii skorzysta z usług Scotta Andrewsa. Australijczyk zastąpi Davida Fumanellego i dołączy do Takeshiego Kimury oraz Mikkela Jensena.

Image: © Team Project 1