TF Sport dołącza do FIA WEC w klasie LMGTE Am

TF Sport dołącza do FIA WEC w klasie LMGTE Am

Zespół TF Sport potwierdził, że dołączy do Długodystansowych Mistrzostw Świata i będzie rywalizował w klasie LMGTE Am Astonem Martinem Vantage GTE.

Brytyjski zespół w poprzednim sezonie wyścigowym startował w serii ELMS a także Brytyjskich Mistrzostwach GT, jednak zdecydował się dołączyć na Super Sezon 2018/19 do FIA WEC.

W ekipie TF Sport w zbliżającym się sezonie rywalizować będą Salih Yoluc i Euan Hankey, którzy współpracowali w sezonie 2017, natomiast trzecim kierowcą będzie Charlie Eastwood.

To wielki zaszczyt móc konkurować w Długodystansowych Mistrzostwach Świata w tym roku; jest to zdecydowanie nasz największy program i podkreśla siłę naszego zespołu na każdym poziomie - powiedział dyrektor ekipy Tom Ferrier.

W ciągu ostatnich dwóch lat odnieśliśmy ogromny sukces w bardzo trudnych mistrzostwach, takich jak Blancpain i ELMS, więc czuję, że jesteśmy gotowi na ten awans.

Mamy poważne wyzwanie w WEC, ale jesteśmy pewni, że będziemy konkurencyjni i zapewnimy wyniki, których oczekują od nas nasi kibice i partnerzy.

Dotychczas w zespole TF Sport rywalizował także Nicki Thiim, jednak Duńczyk prawdopodobnie będzie częścią fabrycznej ekipy w klasie LMGTE Pro.