Tobias Moers nowym dyrektorem generalnym Aston Martina

Tobias Moers / © Daimler AG

Brytyjski producent samochodów sportowych, Aston Martin, rezygnuje ze współpracy z Andym Palmerem, którego stanowisko dyrektora generalnego przejmie Tobias Moers, dotychczasowy szef AMG.

Andy Palmer piastował funkcję dyrektora generalnego przez prawie sześć lat. Tobias przejmie jednak jego stanowisko do końca tego tygodnia. Aston Martin znajduje się niestety obecnie w kryzysie finansowym, a ich sprzedaż gwałtownie spada. Również akcje spółki spadły o 98%, od kiedy dwa lata temu pojawili się na giełdzie. W pewnym momencie wartość rynkowa Aston Martina była warta ponad 4 miliardy funtów, a ich cena akcji wynosiła wówczas 19 funtów. Obecnie wartość rynkowa spadła do około 562 milionów funtów,a cena akcji 22 kwietnia była na poziomie 35 pensów.

Wracając jednak do sytuacji Andy’ego Palmera, o swoim zwolnieniu nie miał pojęcia do momentu aż informacja ta została opublikowana przez Financial Times. Rzecznik Aston Martina powiedział: „Firma potwierdza, że dokonuje przeglądu swojego zespołu zarządzającego, a w razie potrzeby zostaną ogłoszone dalsze informacje.” Oficjalnie brytyjska firma złoży oświadczenie o zmianach w zarządzie we wtorek.

Od kiedy Lawrence Stroll zainwestował 240 milionów dolarów w Aston Martina, pojawiały się doniesienia i spekulacje dotyczące usunięcia ze stanowiska Palmera. Jak się okazało, stały się one rzeczywistością.

W pierwszym kwartale 2020 roku Aston Martin zanotował straty w postaci 146 milionów funtów i gdyby Stroll nie zainwestował w Astona na początku kwietnia, prawdopodobnie brytyjski producent stałby na skraju bankructwa.

Z kolei Tobias Moers może okazać się dobrą okazją dla Astona i przybliżyć ich do współpracy z AMG.

Image: © Daimler AG