Todt: Leczenie Schumachera ma pomóc mu powrócić do normalnego życia

Michael Schumacher - Scuderia Ferrari / © Scuderia Ferrari

Prezydent FIA, Jean Todt zapewnił, że Michael Schumacher jest leczony w taki sposób, aby jak najszybciej mógł powrócić do normalnego życia po feralnym wypadku z 2013 roku.

Stan zdrowia oraz przebieg leczenia siedmiokrotnego mistrza świata jest od kilku lat pilnie strzeżoną tajemnicą. Były szef Ferrari jest jedną z nielicznych osób, które mają fizyczny kontakt z Niemcem.

Widzę Michaela bardzo często, raz lub dwa razy w miesiącu. Walczy i możemy mu życzyć, jak i jego rodzinie, aby sytuacja szybko uległa poprawie” – przyznał Todt.

Jestem bardzo dyskretny, jeśli chodzi o jego sprawę. Ten wypadek miał ogromne konsekwencje, a od tamtego dnia jest leczony w taki sposób, aby mógł powrócić jak najszybciej do normalnego funkcjonowania.”

74-latek odniósł się również do sukcesu Micka Schumachera, który w sezonie 2021 zadebiutuje w Formule 1.

Jestem zachwycony Mickiem i traktuję go jak członka rodziny. Darzę go szczególnym uczuciem, ponieważ widziałem, jak dorastał. Ma wielką pasję do wyścigów i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to może dużo osiągnąć. Ma wszystkie cechy, które pozwolą mu w pełni wykorzystać samochód, dzięki czemu będzie w stanie dorównać tegorocznym kierowcom Haasa.

Jeśli kiedykolwiek dostanie samochód na miarę Mercedesa to będzie osiągał wspaniałe rezultaty. Należy się spodziewać, że w następnych latach takich bolidów będzie coraz więcej w stawce, co może być dla niego sporą szansą” – zakończył.

Image: © Scuderia Ferrari