Tom Blomqvist dołącza do zespołu NIO 333 na siódmy sezon Formuły E

Tom Blomqvist - NIO 333 / © BMW AG

Zespół NIO 333 potwierdził dołączenie Toma Blomqvista do składu na siódmy sezon Mistrzostw Świata Formuły E, w którym będzie rywalizował u boku Olivera Turveya.

Brytyjsko-szwedzki zawodnik zadebiutował w Formule E w czwartej kampanii w ekipie Andretti, jednak w połowie rywalizacji został zastąpiony przez Stephane'a Sarrazina i skupił się na startach z BMW w IMSA oraz Długodystansowych Mistrzostwach Świata.

Blomqvist powrócił do elektrycznej formuły na początku tego roku, obejmując stanowisko kierowcy rezerwowego w zespole Jaguar, a do samych wyścigów pod koniec tegorocznej kampanii, kiedy zastąpił Jamesa Calado w dwóch ostatnich wyścigach w Berlinie.

"Jestem niezmiernie szczęśliwy, że dołączę do NIO 333 na sezon 2021 Mistrzostw Świata Formuły E i nie mogę się doczekać, kiedy zacznę pracę z zespołem" - powiedział Blomqvist.

"Jestem bardzo wdzięczny za możliwość i zaufanie, jakim obdarzył mnie zespół i nie mogę się doczekać, aby odwdzięczyć się im sukcesami na torze."

"Powrót do Formuły E na pełny etat jest fantastyczny, ponieważ przez lata ta seria rosła w siłę i czuję się bardzo dumny, że wróciłem na sezon siódmy."

"Wspaniale ostatnio było poznać zespół i zbudować relacje - razem jesteśmy bardzo zmotywowani na nadchodzącą kampanię, a pozytywna atmosfera jest genialna, aby być tego częścią."

Drugi z zawodników NIO 333, Oliver Turvey, startuje z ekipą od końca pierwszego sezonu Formuły E, jednak to ostatnia kampania była najgorszą pod względem tempa i zdobytych punktów.

NIO 333 skupiło się jednak na przygotowaniach do siódmego sezonu i położyło nacisk na prywatne testy, podczas których pokonano w sumie 2828,4 kilometrów.

"Cieszę się, że mogę kontynuować karierę w Formule E w siódmym sezonie z zespołem NIO 333" - powiedział Turvey. "Ścigając się dla zespołu w każdym sezonie od początku mistrzostw, wspaniale jest móc kontynuować wspólną podróż."

"To naprawdę ekscytujący czas na mistrzostwa, ponieważ stają się one oficjalnymi Mistrzostwami Świata FIA. Jestem dumny, że ścigam się w mistrzostwach, które są nie tylko konkurencyjne na najwyższym poziomie, ale także promują wykorzystanie zrównoważonych technologii w miastach, w których ścigamy się na całym świecie."

"Wszyscy w zespole NIO 333 włożyli wiele wysiłku w nowy samochód, a zakłócenia w kalendarzu wyścigowym w zeszłym sezonie dały zespołowi szansę skupienia się na rozwoju nowego układu napędowego."

"Poczyniliśmy postępy dzięki testom i jestem pewien, że ciężka praca, którą każdy włożył, zaowocuje bardziej konkurencyjnym pakietem na nadchodzący sezon."

Szef zespołu NIO 333, Christian Silk, dodał: "Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy powitać Toma w zespole. Tom wraca do mistrzostw, mając za sobą bogate doświadczenie w sportach motorowych, w tym ostatnie występy w wyścigach wytrzymałościowych w 2020 roku."

Image: © BMW AG