Tom Blomqvist dołączy do HubAuto Racing w nadchodzącym Le Mans

Tom Blomqvist / © BMW AG

Zespół HubAuto Racing skompletował swój skład kierowców na zaplanowany w połowie września 24-godzinny wyścig Le Mans, podpisując kontrakt z byłym zawodnikiem BMW startującym w IMSA, Tomem Blomqvistem.

Brytyjczyk będzie dzielił Ferrari 488 GTE Evo nr #72 z potwierdzonym już wcześniej przez ekipę Marcosem Gomesem i właścicielem zespołu Morrisem Chenem.

Blomqvist, jeżdżący w ubiegłym roku dla BMW Team RLL w kategorii GT Le Mans IMSA, zastąpi australijskiego kierowcę Tima Sladea. Jego pierwotnie planowany start nie dojdzie do skutku ze względu na obostrzenia związane z kwarantanną obowiązujące mieszkańców Australii.

Brytyjczyk, który jest m.in. zwycięzcą wyścigu Total 24 Hours of Spa w 2018 roku, nigdy wcześniej nie startował w Le Mans, a tegoroczna edycja będzie również jego debiutem za kierownicą samochodu Ferrari.

Po opuszczeniu zespołu BMW pod koniec 2019 roku, Tom Blomqvist został potwierdzony jako kierowca ekipy R-Motorsport Aston Martin w serii GT World Challenge Europe obsługiwanej przez AWS. Ostatecznie jednak program ten został wstrzymany.

HubAuto Racing zostało dopuszczone do startu we wrześniowym wyścigu we Francji dzięki wygraniu Asian Le Mans Series GT3 w sezonie 2019/2020 w Ferrari prowadzonym przez Gomesa oraz innych kierowców zespołu.

"Jestem bardzo pewny siebie i jednocześnie bardzo zadowolony, że będę dzielił fotel kierowcy z dwoma bardzo doświadczonymi zawodnikami" – powiedział szef zespołu HubAuto Racing, Morris Chen, który startował już w Le Mans z Team AAI w 2015 roku.

"Marcos jeździł już z nami w Ferrari w wyścigach długodystansowych w Asian Le Mans Series i Blancpain GT Asia. Obserwowałem też Toma i widzę jego talent. Uważam więc, że mamy bardzo mocny skład."

"Le Mans to imponujące wydarzenie i moim marzeniem od zawsze było jeździć własnym samochodem wystawianym przez własny zespół po torze Circuit de la Sarthe. Miałem ogromne szczęście, że już raz uczestniczyłem w tym 24-godzinnym wyścigu, będąc jednocześnie pierwszym tajwańskim kierowcą, któremu się to udało. Teraz emocje są jeszcze większe, ponieważ wystawiam tam swój zespół" – dodał.

Image: © BMW AG