Tor Interlagos już za rok ponownie będzie gościł FIA WEC

Tor Interlagos już za rok ponownie będzie gościł FIA WEC

Równo za 365 dni Długodystansowe Mistrzostwa Świata powrócą na tor Autodromo Jose Carlos Pace, czyli na piątą rundę FIA WEC w sezonie 2019/20.

W ramach przygotowań do wydarzenia, niewielka grupa urzędników FIA WEC, w tym dyrektor generalny Gerard Neveu i dyrektor wyścigowy FIA Eduardo Freitas, odwiedzili Brazylię, aby spotkać się z lokalnym promotorem wyścigów Nicholasem Duduchem i burmistrzem Sao Paulo, Bruno Covasem.

"W Sao Paulo pracowaliśmy przez trzy dni robocze przygotowując się do powrotu FIA WEC do Brazylii w przyszłym roku. To była bardzo konstruktywna sesja." - powiedział Gerard Neveu.

"Modernizacja obiektów na torze przez miasto Sao Paulo jest bardzo imponująca, a prace już wykonane przez lokalnego promotora, Nicholasa Duducha, są bardzo obiecujące."

"Możemy spodziewać się wspaniałego wydarzenia za 365 dni i jesteśmy bardzo entuzjastycznie nastawieni dla sześciogodzinnego wyścigu w Sao Paulo w 2020 roku."

Bardzo zadowolony z powrotu Interlagos do Długodystansowych Mistrzostw Świata, jest taże Bruno Senna z zespołu Rebellion Racing, ambasadora 6 Hours of Sao Paulo. Brazylijczyk od ponad 30 lat odwiedza tor Interlagos jako fan lub kierowca.

"Kiedy patrzysz na trzy lata, podczas których WEC było obecne w Brazylii (2012-2014), było to bardzo popularne wydarzenie i uczestniczyły w nim duże tłumy fanów" - dodał Senna.

"W Brazylii bardzo popularna jest Formuła 1, ale WEC pokazało, że istnieje pragnienie tego rodzaju wyścigów i pasja do takich samochodów, ponieważ są tak spektakularne. Ważne jest, aby budować kulturę i świadomość wyścigów długodystansowych, a WEC jest najlepsze na świecie w tej kwestii."

"Powrót na Interlagos oczywiście wiele dla mnie znaczy i dla gości takich jak Andre (Negrao), a także Gus (Menezes). W zeszłym roku w Le Mans mieliśmy ośmiu brazylijskich kierowców, więcej jestem pewien, że będziemy mieli więcej zawodników na Interlagos w 2020 roku."

"Tor ten to oczywiście fantastyczne wspomnienia dla mojej rodziny i tego, co osiągnął tam mój wujek Ayrton. To także bardzo trudny tor. Jest wiele zakrętów, w których można atakować, a nawierzchnia jest bardzo przyczepna, więc na pewno będzie się dużo działo" - dodał Brazylijczyk.

Piąta runda Długodystansowych Mistrzostw Świata w sezonie 2019/20 odbędzie się w sobotę 1 lutego 2020 roku.