Tor Interlagos pozostanie w kalendarzu F1 do 2025 roku

Grand Prix Brazylii 2019 - Interlagos

Tor Interlagos pozostanie w kalendarzu Formuły 1 do 2025 roku. W przyszłym sezonie wyścig odbędzie się 14 listopada, a oficjalna nazwa brazylijskiego weekendu została zmieniona na Grand Prix Sao Paulo.

Nowym promotorem Grand Prix zostało Brasil Motorsport, spółka należąca do podmiotów inwestycyjnych kontrolowanych przez Mubadala, globalną firmę inwestycyjną z Abu Zabi.

Podczas gdy Rio de Janeiro zaprezentowało plan toru, który miał być areną następnego Grand Prix Brazylii, Formula 1 ostatecznie zdecydowała się pozostać na Interlagos.

"Z przyjemnością informujemy, że miasto Sao Paulo do 2025 roku będzie gospodarzem Grand Prix Brazylii. Nie możemy się doczekać współpracy z naszym nowym promotorem w nadchodzących latach" - powiedział Chase Carey, szef Formuły 1.

"Brazylia to bardzo ważny rynek dla Formuły 1 z oddanymi fanami i długą historią w tym sporcie."

"Wyścig w Brazylii zawsze był punktem kulminacyjnym dla naszych fanów, kierowców oraz naszych partnerów i nie możemy się doczekać, aby zapewnić fanom Formuły 1 ekscytujący wyścig na Interlagos w 2021 roku i przez następne pięć lat."

Bruno Covas, burmistrz Sao Paulo, dodał: "Z wielką radością ogłaszamy, że Interlagos nadal będzie gospodarzem jednego z najważniejszych wydarzeń w światowych sportach motorowych."

"Włożyliśmy wiele wysiłku w to, aby utrzymać wyścig w naszym mieście. Posiadamy solidną infrastrukturę turystyczną a bezpieczeństwo publiczne i usługi stoją na najwyższym poziomie. Wierzymy, że organizacja Grand Prix, oprócz promowania naszego miasta na świecie, będzie nadal wnosić ważny wkład, taki jak tworzenie miejsc pracy i generowanie dochodów" - podsumował Covas.