Tost: Gasly może wrócić do Red Bulla lub trafić do innego zespołu

Pierre Gasly - Scuderia AlphaTauri / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Franz Tost uważa, że utrzymanie dyspozycji z ubiegłego roku przez Pierre’a Gasly’ego może znacząco przybliżyć go do powrotu do Red Bulla lub angażu w innym konkurencyjnym zespole.

Francuz trafił do ekipy z Milton Keynes w 2019 roku w miejsce Daniela Ricciardo, który zdecydował się wówczas odejść do zespołu Renault. Z powodu słabych wyników Gasly stracił jednak swoją posadę w seniorskim składzie już w połowie ówczesnej kampanii i finalnie został zdegradowany do Toro Rosso. Po powrocie do juniorskiego teamu Red Bulla 25-latek zdobył podium w Brazylii, a także wygrał zeszłoroczne GP Włoch, czym na nowo wskrzesił dyskusję na temat swojego powrotu do partnerstwa z Maxem Verstappenem.

Szef AlphaTauri, w wywiadzie udzielonym dla La Gazetta dello Sport, w dużych superlatywach wypowiedział się o swoim podopiecznym.

„Nasze nastawienie przed tegorocznym sezonem jest jasne. Chcemy ponownie stanąć na najwyższym stopniu podium. To zawsze jest naszym celem. Jesteśmy jednak świadomi, że w normalnych okolicznościach jest to niemożliwe. Na Monzy dysponowaliśmy bardzo szybkim samochodem, a Gasly przejechał fantastyczny wyścig. Nie popełnił żadnego błędu i dopisało mu również szczęście w kwestii kary dla Hamiltona” – stwierdził Tost.

„Jestem przekonany, że jest bardzo szczęśliwy z faktu, iż nasza współpraca jest kontynuowana. On uwielbia nasz zespół, a my uwielbiamy jego. Jeżeli Pierre w nadchodzącym sezonie zaprezentuje się tak, jak w roku ubiegłym, to uważam, że dostanie kolejną szansę od Red Bulla lub zgłosi się po niego jakiś inny zespół.”

„Gasly posiada wszystkie potrzebne cechy, aby odnieść duży sukces w F1” – podsumował.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool