Tost: Gasly zostaje w AlphaTauri na sezon 2023

Pierre Gasly - Scuderia AlphaTauri / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Szef zespołu AlphaTauri, Franz Tost, rozwiał wszelkie wątpliwości na temat przyszłości Pierre’a Gasly’ego w 2023 roku, dementując tym samym wszystkie pojawiające się plotki o możliwych przenosinach Francuza do innej ekipy.

Dwudziestosześcioletni kierowca z Francji, od początku swojej kariery w Formule 1, związany jest z Red Bullem, bądź jej siostrzaną ekipą – Toro Rosso, od 2020 przemianowaną na Scuderię AlphaTauri.

Po krótkim epizodzie w głównym zespole Red Bulla i startach obok Maxa Verstappena, Gasly już w połowie kampanii został zdegradowany ponownie do siostrzanej ekipy.

Od tego czasu jego pozostanie w stajniach, powiązanych z Red Bullem, staje się tematem spekulacji przy każdej okazji. Plotki te nasiliły się po przedłużeniu kontraktu Sergio Pereza do 2024 roku, co zamknęło Francuzowi drzwi do powrotu do zespołu Red Bull Racing.

Po wyścigu w Azerbejdżanie Gasly skomentował pojawiające się informacje, stwierdzając, że wkrótce odbędzie rozmowę z Helmutem Marko, dotyczącą jego przyszłości w składach powiązanych z Red Bullem.

Szef zespołu AlphaTauri skomentował sprawę przed Grand Prix Kanady, podkreślając, że „jest w 100% pewien, iż Gasly zostanie w jego ekipie w 2023 roku.”

„Ma ważną umowę, nie ma nic więcej do dodania w tej kwestii” – podsumował Tost.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool