Toto Wolff i Bernie Ecclestone wyciągają pomocną dłoń do Williamsa

Toto Wolff i Bernie Ecclestone / © Mercedes AMG Petronas Motorsport, © Getty Images / Red Bull Content Pool

Według informacji brytyjskich mediów, Toto Wolff sfinalizował w czwartek zakup pięciu procent udziałów w zespole Williams. Pomocną dłoń do ekipy z Grove wyciągnął również Bernie Ecclestone, który w ostatnich dniach rozpoczął intensywne poszukiwania potencjalnych inwestorów.

Toto Wolff, dołączając do zespołu Mercedesa, zobowiązał się do pełnego wyjścia z inwestycji w zespół Williamsa. Sprzedaż udziałów trwała dokładnie trzy lata i została w pełni sfinalizowana w 2016 roku. Peter Windson informuje natomiast, że Austriak postanowił ponownie zainwestować w ekipę z Grove, przejmując tym samym pięć procent jej udziałów.

Dzięki tej inwestycji Wolff mógł zapewnić sobie pierwszeństwo przy potencjalnym przejęciu większościowych udziałów w Williamsie i może odegrać również kluczową rolę podczas procesu poszukiwania nowego inwestora/właściciela dla brytyjskiego zespołu.

Swój niepokój, związany z obecną sytuacją finansową Williamsa, wyraził w ostatnich dniach Bernie Ecclestone, który rozpoczął poszukiwanie potencjalnych inwestorów.

„W obecnej sytuacji zacząłem rozglądać się wokoło w poszukiwaniu potencjalnych inwestorów, którzy mogliby zainwestować w zespół Williamsa swoje fundusze. W obecnych czasach posiadanie zespołu F1 to bardzo droga zabawa, która generuje niezliczone koszty. Mam nadzieję, że Williams nie zniknie ze stawki F1, ponieważ byłby to koniec pewnej epoki w historii królowej sportów motorowych” – powiedział Bernie Ecclestone.

„Głównym problemem tego zespołu jest jego zarządzanie. Frank w swoich czasach był niesamowicie zaangażowany w prowadzenie ekipy. Niestety tego samego nie można powiedzieć o osobach, które aktualnie się tym zajmują. Gdyby Frank mógł wrócić, to zapewne załatwiłby wszystkie sprawy po swojemu i wyciągnąłby zespół na prostą.”

Image: © Mercedes AMG Petronas Motorsport, © Getty Images / Red Bull Content Pool