Toto Wolff: Lewis ustanawia nowe standardy w tym sporcie

Toto Wolff i Lewis Hamilton - Mercedes AMG Petronas F1 Team / © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images

Lewis Hamilton został autorem kolejnej historii. Zwycięstwem podczas Grand Prix Turcji Brytyjczyk przypieczętował swój siódmy tytuł mistrza świata Formuły 1, wyrównując rekord Michaela Schumachera.

Wcześniej w tym roku kierowca Mercedesa pobił rekord Schumachera w liczbie zwycięstw. W Turcji przełamał kolejną barierę, zapewniając sobie szósty tytuł z Mercedesem w siedmiu sezonach ery hybrydowej.

Pod wrażeniem osiągów Lewisa Hamiltona jest sam szef zespołu Mercedes, Toto Wolff.

"Dziś po raz kolejny pokazał jak radzi sobie z sytuacją, która na początku nie jest dla niego wygodna. Utrzymał się na torze, właściwie zarządzał oponami, co pozwoliło mu przejechać wyścig bezproblemowo. Lewis był dzisiaj głodny jak lew" - skomentował Toto Wolff.

"Jadąc na łysych oponach pod koniec, gdzie istniało ryzyko deszczu, dojechał do mety wyścigu, by odnieść 94. zwycięstwo w Formule 1 i zdobyć siódmy tytuł - to imponujące osiągnięcie."

"Ten rok był wyjątkowy i bardzo trudny dla wszystkich na świecie" - przyznał Wolff. "Mam nadzieję, że udało nam się zapewnić ludziom chociaż trochę radości, trochę rozrywki, a zwycięstwo po takim wyścigu jest niesamowite."

Hamilton dołączył do zespołu Mercedes w 2013 roku. Wolff przyznał, że Brytyjczyk przez wszystkie te lata był mocno związany z zespołem, a silna więź zbudowana w tym czasie pomogła zarówno Hamiltonowi, jak i zespołowi odnieść wszelkie sukcesy.

"Łączy nas z Lewisem silna więź, która zbudowała się na przestrzeni wspólnych lat" - kontynuował Wolff. "Zespół jest w stu procentach za nim, on jest w stu procentach za zespołem, a to był jeden z tych dni, kiedy zaufanie naprawdę wyszło na pierwszy plan. Wygrał pomimo wszelkich przeciwności."

"Gratulujemy Lewisowi i doceniamy jego niesamowitą pracę, jaką wykonuje, ustanawiając nowe standardy w tym sporcie."

Gratulacje Hamiltonowi złożył także Ola Kallenius, prezes Zarządu Daimler AG i Mercedes-Benz AG: "Ogromne gratulacje dla Lewisa za wywalczony siódmy tytuł Mistrzostw Świata - co za niesamowite osiągnięcie!"

"Lewis jest częścią naszej rodziny Mercedes od ponad 20 lat. Dołączył do nas jako niesamowity talent kartingowy, a dziś jest jednym z najlepszych kierowców wszechczasów."

"Lewis wciąż się poprawia, nawet jeśli wydaje się, że niewiele zostało mu do doskonałości. Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, dokąd jeszcze zaprowadzi go jego podróż."

Toto Wolff i Lewis Hamilton - Mercedes AMG Petronas F1 Team / © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images
Image: © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images