Toto Wolff: Mamy strategiczną przewagę nad Verstappenem

Lewis Hamilton, Max Verstappen i Valtteri Bottas / © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images

Toto Wolff stwierdził, że Mercedes ma na Silverstone podobne wyniki do Red Bulla, jeśli chodzi o wydajność bolidu, jednak ma przewagę pod względem strategii.

Lewis Hamilton i Valtteri Bottas ustawią się za Maxem Verstappenem na starcie do Grand Prix Wielkiej Brytanii, jednak brak Sergio Pereza na początku stawki, spowodowany wycofaniem się ze sprintu kwalifikacyjnego, otwiera wiele możliwości strategicznych kierowcom niemieckiego składu.

„Myślę, że mamy tempo. Gdyby Lewis utrzymał swoją pozycję na początku, uważam, że mielibyśmy podobny wyścig, tylko że z Mercedesem na przodzie” – stwierdził szef Mercedesa.

„Mamy równe osiągi, a dzięki dwóm bolidom, możemy podzielić odpowiednio strategię. Możemy jechać dłużej na jednej mieszance, zjechać do boksu szybciej lub później. Jest to spora zaleta naszej sytuacji, daje wiele możliwości.”

„Może to być interesujący wyścig. Wydaje się, że strategia wyboru opon może mieć dużą rolę przy panujących tutaj temperaturach. Dlatego będziemy walczyć od samego początku Grand Prix” – podsumował Wolff.

Dyrektor ds. inżynierii torowej Mercedesa, Andrew Shovlin powiedział, że zespół spróbuje wykorzystać informacje zdobyte podczas sobotniego kwalifikacyjnego sprintu, zwłaszcza jeśli chodzi o ogumienie.

„Sprint sprawił, że trochę łatwiej jest zaplanować strategię na wyścig, ponieważ mamy jasny obraz tempa wszystkich i tego, jak zachowują się opony. Mamy jeszcze trochę pracy, aby przeanalizować wszystkie rezultaty” - przyznał Shovlin.

„Naszym celem jest zniwelowanie przewagi Red Bulla w mistrzostwach i myślę, że z tego, co widzieliśmy w ciągu ostatnich dwóch dni, jest to wciąż możliwy do osiągnięcia cel” – zakończył brytyjski inżynier.

Image: © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images