Toto Wolff udziałowcem w koncernie Aston Martin

Toto Wolff udziałowcem w koncernie Aston Martin

Rzecznik prasowy Toto Wolffa potwierdza, iż szef ekipy Mercedes AMG Petronas Motorsport został udziałowcem w firmie Aston Martin.

Austriak zakupił 4,77% udziałów o łącznej wartości 37 milionów funtów – pomimo początkowych zaprzeczeń o potencjalnym zaangażowaniu się w powracającą do Formuły 1 markę Aston Martin.

Ostatnimi czasy sporo mówiło się o rzekomej współpracy Toto Wolffa i Lawrence’a Strolla, który znacznie zainwestował w podupadającą brytyjską markę supersamochodów i zdecydował się na przemianowanie swojego obecnego zespołu Racing Point na Aston Martin F1 Team. Austriakowi przypisywano nawet rolę dyrektora generalnego, jednak Wolff zaprzeczył stanowczo wszystkim tym plotkom.

Dlatego taki obrót sprawy może nieco dziwić, jednak okazuje się, że Daimler (właściciel Mercedesa) jest wieloletnim udziałowcem w Aston Martinie i zezwolił Wolffowi na taki ruch bez ryzyka wystąpienia konfliktu interesów.

„Jest to finansowa inwestycja i nie ma ona żadnego wpływu na partnerstwo z Toto Wolffem oraz pełnioną przez niego funkcję w Mercedesie” – powiedział rzecznik prasowy Austriaka. – „Ostatecznie inwestycja ta będzie stanowić około 0,95% wszystkich udziałów w firmie.”

Mimo tego, Wolff wciąż pozostaje szefem zespołu Mercedes AMG Petronas Motorsport. Negocjacje na temat przedłużenia jego umowy wciąż trwają, a obecny kontrakt wygasa wraz z końcem 2020 roku.

Daimler jest właścicielem 5% udziałów w Aston Martinie od 2013 roku, a także największym dostawcą silników i elektroniki dla brytyjskiego producenta.

 

Image: © Mercedes AMG Petronas Motorsport