Toyoharu Tanabe: Znakomite osiągi naszego silnika to również zasługa Red Bulla

Toyoharu Tanabe i Max Verstappen / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Dyrektor techniczny Hondy, Toyoharu Tanabe, uważa, że pozytywny wpływ na dyspozycję tegorocznej jednostki napędowej ma między innymi dobrze zaprojektowane podwozie Red Bulla.

Japoński producent przed startem sezonu 2021 dokonał znaczącego progresu na płaszczyźnie wydajności oraz niezawodności, a świadectwem ich tendencji wzrostowej jest pięć ostatnich wyścigów, w których czterokrotnie zwyciężył Max Verstappen i raz Sergio Perez.

Przedstawiciel Hondy jest zdania, iż za ostatnimi wynikami stajni z Milton Keyns stoi ich cały pakiet, który znakomicie komponuje się z dostarczanym dla zespołu napędem.

„Wydajność na torze zawsze jest wypadkową pakietu, podwozia i jednostki napędowej" - przyznał Tanabe w wywiadzie dla serwisu The Race.

„Red Bull znacznie poprawił swoje podwozie, dlatego też również nasze osiągi uległy poprawie."

„Ciągle analizujemy naszą pozycję w porównaniu z innymi producentami, a nasze obserwacje obejmują między innymi sprawność podwozia. Jeśli dysponuje się dobrym samochodem, który pracuje na niskiej sile docisku, to czasami można dostrzec dobrą wydajność napędu, a idąc tym tropem, trudno jest odpowiednio ocenić czyjś prawdziwy potencjał."

„Tak jak wspominałem, nadal nie jesteśmy numerem jeden i niestety nie możemy poprawiać czystych osiągów. Pracujemy natomiast bardzo ciężko nad efektywnym wykorzystaniem jednostki napędowej na torze, chcąc wykorzystać pełnię możliwości przy udziale naszych inżynierów."

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool