Toyota zadowolona z pierwszych testów prototypu Le Mans Hypercar

Toyota Gazoo Racing / © Toyota Motorsport GmbH

Pascal Vasselon, dyrektor technicznych zespołu Toyota Gazoo Racing powiedział, że skład poczynił "większe postępy" odnośnie nowego prototypu Le Mans Hypercar, który został poddany drugiemu testowi przed debiutem w sezonie 2021.

Trzydniowy test, który został zaplanowany na torze w Portimao od środy do piątku, był kontynuacją przygotowań, które rozpoczęły się w październiku na pętli Paul Ricard.

Vasselon przyznał, że mimo początkowo niesprzyjającej aury, zespół ukończył zróżnicowany program testowy i zrobił krok naprzód, choć to dopiero początek przygotowań do sezonu 2021 na torze.

"Przeprowadziliśmy kolejny produktywny test naszego nowego hipersamochodu" - powiedział Pascal Vasselon.

"W Środę pogoda w Portugalii nie była dla nas łaskawa, ale na szczęście zobaczyliśmy słońce i przyzwoite temperatury przez pozostałe dwa dni."

"Zrobiliśmy większe postępu w różnych zadaniach testowych; nasze rozumienie cech nowego samochodu rośnie z każdym dniem jazdy, dzięki dużej ilości danych oraz konstruktywnych opinii kierowców."

"Wciąż jesteśmy na wczesnym etapie programu testowego na torze, więc przed Sebring czeka nas dużo pracy, ale możemy być zadowoleni z naszej pracy z tego tygodnia" - dodał.

Toyota podczas testu na torze w Portimao skorzystała z usług rezerwowego Nycka de Vriesa oraz etatowych zawodników, wyłączając Kamui Kobayashiego i Kazuki Nakajimę, którzy ścigali się w japońskiej Super Formule.

Jose Maria Lopez, jeden z członków grupy testującej nowy prototyp w Portugalii przyznał, że zespół wykonał bardzo dobrą pracę podczas krótkiej przerwy między sezonami, przygotowując tak skomplikowany samochód.

"Jesteśmy na bardzo wczesnym etapie rozwoju" - powiedział Jose Maria Lopez dla Sportscar 365.

"Na razie dostosowujemy się do nowych rzeczy i czynimy je lepszymi. Nie mamy dużo czasu do następnego wyścigu."

"Nie możemy podać wielu szczegółów na ten temat, ale to bardzo ładny samochód. Już pierwszy test wypadł nam całkiem nieźle i udało się przejechać sporo kilometrów."

"W przypadku tak skomplikowanego samochodu, imponujące jest, że udało się przeprowadzić testy za pierwszym razem. To jest kwestia zespołu: pracowali nad tą technologią przez długi czas i wykonali świetną robotę."

Toyota prototyp Le Mans Hypercar zaprezentuje 11 stycznia 2021 roku.

Image: © Toyota Motorsport GmbH