Toyota zakończyła pierwsze testy prototypu Le Mans Hypercar

Toyota Gazoo Racing / © Toyota Motorsport GmbH

Zespół Toyota Gazoo Racing przeprowadził pierwsze testy swojego nowego prototypu Le Mans Hypercar, który będzie rywalizował w Długodystansowych Mistrzostw Świata od sezonu 2021.

Nowy prototyp LMH, który zostanie odsłonięty jedenastego stycznia 2021 roku, przeszedł trzydniowe testy na francuskim torze Paul Ricard, w którym udział wzięli fabryczni kierowcy Toyoty: Mike Conway, Sebastian Buemi, Brendon Hartley i Jose Maria Lopez, jak dowiedział się serwis Sportscar365.

Wszystko wskazuje na to, że pierwszy test prototypu Le Mans Hypercar przebiegł bezproblemowo, choć zespół do dyspozycji miał jedynie suchą nawierzchnię obiektu. To jednak nie koniec przygotowań, co potwierdził rzecznik Toyoty, który dodał, że japoński producent planuje kolejne zimowe testy, przed planowanym debiutem w Sebring, w marcu przyszłego roku.

Toyota nie zdradziła szczegółów technicznych swojego prototypu, który będzie posiadał hybrydową jednostkę napędową, a także nie potwierdziła składów kierowców na sezon 2021.

Nad swoimi prototypami pracują także zespoły Scuderia Cameron Glickenhaus oraz ByKolles Racing, który tuż przed 24-godzinnym wyścigiem Le Mans zaprezentował graficzne rzuty swojego nowego prototypu.

Image: © Toyota Motorsport GmbH