Trudny wyścig dla zespołu Racing Point

Sergio Perez - BWT Racing Point F1 Team / © BWT Racing Point F1 Team

Grand Prix Austrii zakończyło się dla zespołu BWT Racing Point mieszanymi uczuciami. Lance Stroll musiał wycofać się z powodu problemów technicznych, Sergio Perez natomiast stracił szanse na podium z powodu strategii i 5-sekundowej kary.

Zapowiadający się dobry wyścig dla kierowców zespołu Racing Point zakończył się jedynie ośmioma punktami, a dobre tempo z piątkowych treningów i sobotnich kwalifikacji zapowiadało walkę o wysoką zdobycz punktową.

Sergio Perez rywalizację w Grand Prix Austrii zakończył na szóstej pozycji, z karą pięciu sekund oraz kolizją pod koniec rywalizacji z Lando Norrisem.

"To był trudny wyścig" - przyznał Sergio Perez. "Mieliśmy mocne tempo, ale musieliśmy ciężko walczyć. Szóste miejsce to dobry wynik na rozpoczęcie sezonu, ale mogliśmy skończyć jeszcze wyżej."

"Nie mieliśmy szczęścia z samochodem bezpieczeństwa, ale po wyścigu łatwo jest powiedzieć, że powinniśmy zjechać po raz drugi. Na ostatnich okrążeniach musiałem bronić się przed kierowcami jadącymi na świeższych oponach, co było nie lada wyzwaniem."

Meksykanin mimo problemów widzi też zalety dzisiejszej rywalizacji.

"Był to jednak dobry wyścig, aby dowiedzieć się wiele o samochodzie i naszych osiągach. Główną zaletą jest to, że mamy konkurencyjny bolid i myślę, że możemy walczyć o kolejny dobry wynik tutaj w przyszłym tygodniu" - zakończył.

Lance Stroll pierwszy tegoroczny wyścig zakończył przedwczesnym zjazdem do boksów, czego powodem była utrata mocy. Kanadyjczyk przyznał po wyścigu jednak, że tempo okazało się dobre i postarają się wrócić znacznie lepsi.

"To był dobry początek wyścigu, ale potem zacząłem tracić moc. Próbowaliśmy wprowadzić zmiany w różnych ustawieniach, ale ostatecznie musieliśmy wycofać samochód. Przyjrzymy się problemowi i następnym razem wrócimy silniejsi."

"Samochód początkowo pracował dobrze i myślę, że nasze tempo było naprawdę dobre. Mogliśmy zdobyć sporo punktów" - dodał Kanadyjczyk.

Image: © BWT Racing Point F1 Team