Trzecie miejsce w mistrzostwach konstruktorów nie jest głównym celem Ferrari

Mattia Binotto - Scuderia Ferrari / © Scuderia Ferrari

Mattia Binotto przyznał, że głównym celem zespołu Ferrari nie jest zajęcie trzeciego miejsca w mistrzostwach konstruktorów w obecnym sezonie wyścigowym.

Włoska ekipa zaliczyła w zeszłym roku fatalną kampanię i nie była w stanie walczyć z najlepszymi. Ostatecznie, po walce w środku pola, zajęli niskie, jak na ich standardy, szóste miejsce.

W obecnym sezonie Ferrari poczyniło wyraźne postępy, dzięki czemu walczą z McLarenem o trzecie miejsce w tabeli, co potwierdziło Grand Prix Styrii, podczas którego Charles Leclerc i Carlos Sainz znaleźli się tuż za plecami Lando Norrisa.

Binotto podkreślił jednak, że skład nie skupia się na walce w klasyfikacjach, a pracuje nad wszystkimi obszarami, aby być silniejszymi w kolejnych latach w Formule 1.

„Jak ważne dla nas, jest zdobycie większej liczby punktów nad McLarenem? Może was zaskoczę, ale nie jest ważne” – powiedział Mattia Binotto.

„Jak powiedziałem na początku sezonu, naszym głównym celem jest upewnienie się, że jako zespół robimy postępy w perspektywie następnych lat i sezonów. Stawanie się lepszym w każdym obszarze, upewniając się, że uczymy się na błędach, tak jak to było we Francji.”

„Oczywiście, że trzecie miejsce w mistrzostwach konstruktorów może być celem, ale na pewno nie jest głównym. Tak jak mówiłem, najważniejsze jest poprawianie się jako zespół i bycie coraz lepszym w przyszłości.”

„Pod tym względem świetnie, zdobyliśmy cztery punkty więcej [od McLarena], ale nie na tym się skupiamy.”

„Jestem dumny z tego, jak nasi kierowcy wpasowali się do naszego zespołu, jak się zachowują i jak jeżdżą.”

Ferrari miało mieszane uczucia po ostatnim weekendzie wyścigowym, w którym nie pojechali najlepiej w kwalifikacjach. Wyścig okazał się jednak zdecydowanie lepszy, a obaj kierowcy pokazali bardzo dobre tempo.

„Myślę, że ogólnie jesteśmy zadowoleni, ale bez wątpienia start z wyższego pola w wyścigu byłby o wiele lepszy” - kontynuował Binotto.

„Mamy jednak okazję poprawić się za tydzień, na tym samym torze i spróbujemy lepiej się spisać w kwalifikacjach.”

„Ponownie, zespół będzie pracował, aby zrozumieć nasz brak tempa w czasówce. Ogólnie jednak możemy być zadowoleni [z naszego weekendu]” dodał szef Ferrari.

Charles Leclerc i Carlos Sainz - Scuderia Ferrari / © Scuderia Ferrari
Image: © Scuderia Ferrari