Tsunoda: Chciałbym w przyszłości zmierzyć się z Verstappenem w barwach Red Bulla

Yuki Tsunoda - Scuderia AlphaTauri / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Yuki Tsunoda liczy na to, że w niedalekiej przyszłości awansuje do seniorskiej ekipy Red Bulla, gdzie będzie mógł zmierzyć się z Maxem Verstappenem.

Młody Japończyk ukończył swój debiutancki sezon w Formule 2 na trzecim miejscu z dorobkiem trzech zwycięstw. Bardzo dobra postawa 20-latka nie uszła uwadze Helmuta Marko oraz Christiana Hornera, którzy postanowili dać mu szansę rywalizacji w F1 za kierownicą bolidu stajni z Faenzy.

„Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę w tym sezonie jeździć dla AlphaTauri” – powiedział Tsunoda w wywiadzie dla Daily Mail.

„Obecnie skupiam się wyłącznie na tegorocznej rywalizacji i pokonaniu mojego zespołowego partnera. Chcę zdobyć jak najwięcej punktów i mam nadzieję, że w przyszłości będę ścigać się z Maxem. Jest niesamowicie szybki i bardzo chciałbym móc się z nim zmierzyć. Oczywiście Red Bull to znakomity skład, który dysponuje wspaniałym samochodem. Liczę, że kiedyś będę mógł z nim tam powalczyć.”

„Tymczasem jednak reprezentuję barwy AlphaTauri. To bardzo dobry zespół, szczególnie jeżeli jest to twój pierwszy sezon w Formule 1. Ekipa posiada ogromne doświadczenie w pracy z początkującymi kierowcami i wszyscy wiedzą tutaj, jak motywować do dalszego rozwoju. Dlatego pragnę skupić się na mojej pracy i spisywać się jak najlepiej.”

Reprezentant Kraju Kwitnącej Wiśni podzielił się także refleksjami na temat swojego stylu jazdy.

„Moja jazda wygląda bardzo agresywnie, ponieważ mam ogromne zaufanie do momentu hamowania.”

„Jestem bardzo pewny siebie, jeżeli chodzi o wyprzedzanie. Zawsze staram się to robić, ale nie chcę nadmiernie zużywać opon, dlatego tak ważny jest dla mnie wybór właściwego punktu dohamowania. Cieszę się, że AlphaTauri szukała właśnie takiego kierowcy.”

„Moim największym mankamentem jest w tej chwili konsekwencja. Ciężko pracuję, żeby poprawić się na tej płaszczyźnie. To jest bardzo ważne w F1, aby być regularnym w swoich osiągach, więc staram się, jak mogę, by poprawić się w tym aspekcie” – podsumował.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool