Tsunoda: Odbudowałem swoją pewność siebie

Yuki Tsunoda - Scuderia AlphaTauri / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Yuki Tsunoda twierdzi, że odbudował własną pewność siebie, po tym, jak zakończył swój pierwszy sezon, zajmując czwarte miejsce w Grand Prix Abu Zabi.

Po obiecującym debiucie w Bahrajnie, tj. zdobyciu punktów, Japończyk w kolejnych wyścigach zaliczył kilka wypadków i zajmował pozycje poza pierwszą dziesiątką, czego wynikiem było osłabienie pewności siebie.

Jednak Tsunoda odbudował swój rezon, co było widać m.in. w trakcie ostatniego weekendu wyścigowego na obiekcie Yas Marina. Kierowca AlphaTauri każdy trening kończył w pierwszej dziesiątce, a w kwalifikacjach, w przeciwieństwie do swojego kolegi z zespołu, dotarł do Q3, gdzie zajął ósmą lokatę.

Japończyk w wyścigu szybko awansował na szóste, a następnie piąte miejsce, czego przyczyną było wycofanie się z wyścigu Sergio Pereza, natomiast na ostatnim okrążeniu poradził sobie z Valtterim Bottasem, kończąc zmagania jako czwarty.

„Jestem bardzo szczęśliwy, to niesamowity wynik, którym mogę zakończyć sezon” – powiedział Tsunoda. „Nie spodziewałem się, że tempo w wyścigu będzie tak dobre, ale ostatecznie był to dla mnie wspaniały dzień.”

„To niesamowite, że kończę sezon na tak wysokim miejscu, to była długa podróż, aby dostać się na ten poziom. Naprawdę odbudowałem swoją pewność siebie i wspaniale jest kończyć kampanię z tym niewiarygodnym wynikiem.”

Tsunoda był wspierany przez swojego kolegę z ekipy, Pierre’a Gasly’ego, który ostatecznie wyścig zakończył na piątym miejscu, co pozwoliło mu zająć dziewiątą lokatę w mistrzostwach kierowców.

„Jestem bardzo szczęśliwy, że udało mi się ukończyć wyścig na piątym miejscu, to najlepszy sposób na zakończenie tego roku” – przyznał Gasly.

„To był niesamowity sezon, najbardziej udany dla nas jako zespołu od piętnastu lat. Zdobyliśmy wiele punktów i wiele wspaniałych wspomnień.”

„Skupialiśmy się na każdym pojedynczym wyścigu i myślę, że ostatecznie dobrze wypadliśmy, więc jestem naprawdę ze wszystkich dumny” - podsumował Francuz.

Obaj kierowcy powrócą do rywalizacji w przyszłorocznym sezonie wyścigu i nadal będą walczyć dla ekipy AlphaTauri.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool, Scuderia Ferrari