Tsunoda pełen wątpliwości co do braku różnic między bolidami AlphaTauri

Yuki Tsunoda - Scuderia AlphaTauri / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Yuki Tsunoda nie krył rozczarowania z powodu zakończenia udziału w sobotnich kwalifikacjach przed Grand Prix Hiszpanii już w Q1. Dodał również, że według niego samochód, jakim dysponuje, znacząco różni się od tego z Bahrajnu.

Japończyk to jeden z trzech nowicjuszy w tegorocznej stawce kierowców. Już podczas inaugurującego sezon 2021 wyścigu o GP Bahrajnu Tsunoda pozytywnie zaskoczył znaczną część środowiska F1, zdobywając swoje pierwsze punkty za dziewiąte miejsce. Jednak od tego czasu da się zauważyć tendencję spadkową jego formy.

Kierowca AlphaTauri z pewnością nie zaliczy sesji kwalifikacyjnej na torze pod Barceloną do udanych. Po obiecujących występach w treningach zdołał wykręcić zaledwie szesnasty czas i odpadł już podczas Q1.

Tsunoda przyznał, że jego odczucia z jazdy są zupełnie inne od jego zespołowego partnera, Pierre’a Gasly’ego.

„Za każdym razem jest zupełnie inaczej, więc mam taki mały znak zapytania, czy to rzeczywiście jest ten sam samochód” – przyznał reprezentant włoskiego składu. „Oczywiście to ten sam bolid, ale jego charakter jest zupełnie inny.”

„Może to być różnica wynikająca z innego stylu jazdy, ale nie wiem, co się stało i dlaczego tak bardzo się z nim zmagam.”

Japończyk podkreślił także, odrzucając sugestię, że to przygotowanie opon do okrążenia było czynnikiem tak słabego wyniku.

„Nie naciskałem zbyt mocno. Jechałem normalnie, a temperatura opon przed okrążeniem pomiarowym była dość dobra.”

„Obecnie nie znajduję się w miejscu, o które chciałbym walczyć. Osiągi tego samochodu dają możliwość przejścia do Q2, jednak dziś naprawdę trudno mi było tego dokonać” – zakończył.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool