Tsunoda przeprasza zespół AlphaTauri za błąd podczas GP Kanady: Schrzaniłem

Yuki Tsunoda - Scuderia AlphaTauri / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Yuki Tsunoda wziął na siebie winę i przeprosił swój zespół za wypadek z Grand Prix Kanady, który wykluczył go z rywalizacji na torze imienia Gillesa Villevenuve'a.

Choć 22-latek startował z końca stawki ze względu na nadprogramową wymianę jednostki napędowej, był zadowolony ze swojego tempa. Nadrabianie pozycji szło mu bardzo dobrze aż do momentu, gdy popełnił błąd podczas wyjazdu z alei serwisowej i utracił kontrolę nad swoim samochodem

Uważa się, że japoński kierowca najechał na wybrzuszenie, naciskając „zbyt mocno”, aby znaleźć się przed rywalami, a to zakończyło się wypadnięciem z toru i uderzeniem w bandę.

„Schrzaniłem” – powiedział Japończyk, krytykując swój błąd. „Już przeprosiłem cały zespół. Po prostu za mocno naciskałem i niestety w konsekwencji uderzyłem w bandę.”

„Niedzielne tempo było naprawdę dobre. Mocno się odbiliśmy do tamtego momentu, nawet jeśli było trudno o wyprzedzanie, więc jestem rozczarowany tym zakończeniem” – podsumował krótko Tsunoda.

Zespół AlphaTauri nie może być zadowolony z rezultatów swoich kierowców podczas GP Kanady. Punktów nie zdobył również Pierre Gasly, który miał sporo problemów z trakcją i rywalizację zakończył na odległej, czternastej pozycji

„Dużo walczyliśmy z przyczepnością i dużo się ślizgaliśmy w tych warunkach, nie mając w ogóle tempa, by walczyć w czołowej dziesiątce” – przyznał Pierre Gasly.

„Będziemy musieli wszystko przeanalizować, ale obiektywnie, byliśmy po prostu zbyt wolni. Podobnie nie mieliśmy szczęścia podczas wirtualnego samochodu bezpieczeństwa, jednak na końcu i tak nie zmieniłoby to naszego wyniku.”

„Musimy teraz to wykorzystać, aby ustalić, co mogliśmy zrobić lepiej, abyśmy mogli przyjechać na Silverstone najlepiej przygotowani.”

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool