Tsunoda ukarany za blokowanie Valtteriego Bottasa podczas kwalifikacji

Yuki Tsunoda - Scuderia AlphaTauri / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Yuki Tsunoda z zespołu AlphaTauri został ukarany cofnięciem o trzy pozycje na starcie do GP Styrii, czego powodem było blokowanie Valtteriego Bottasa w trakcie sobotniej sesji kwalifikacyjnej.

Japończyk podczas swojego zjazdowego okrążenia na początku trzeciej części czasówki przeszkadzał kierowcy Mercedesa, który znajdował się na szybkim kółku.

Sędziowie wyścigowi ocenili, że zawodnik włoskiego składu otrzymał informacje o szybko zbliżającym się innym kierowcy, jednak jak się finalnie okazało, zespół nie ostrzegł swojego podopiecznego.

„Obowiązkiem każdego kierowcy jest bycie świadomym szybszych samochodów, gdy są na wolnym okrążeniu. Zespół powinien był pomóc kierowcy w uświadomieniu sobie, że zbliża się szybsze auto, ale taki brak komunikacji nie jest wymówką ze strony kierowcy.”

Finalnie Tsunoda został ukarany cofnięciem o trzy pozycje na starcie do rywalizacji na torze Red Bull Ring i do starcia ruszy z jedenastego pola.

Kara dla japońskiego kierowcy oznacza, że Alonso awansuje na ósme miejsce, Stroll na dziewiąte, natomiast Russell wskoczy do pierwszej dziesiątki z dowolnym wyborem opon.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool