Tsunoda: Wyprzedzenie Alonso było dla mnie emocjonalnym przeżyciem

Yuki Tsunoda - Scuderia AlphaTauri / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Mimo zdobycia punktów w swoim debiutanckim starcie w F1, Yuki Tsunoda przyznał, że nie jest do końca zadowolony ze swojego występu. Podkreślił także, że walka z Fernando Alonso była dla niego bardzo emocjonalnym przeżyciem.

Kierowca AlphaTauri rozpoczął rywalizację na pośredniej mieszance opon z trzynastego pola startowego. Podczas pierwszego okrążenia stracił kilka pozycji, z czego nie był zadowolony po wyścigu. Tsunoda sukcesywnie przebijał się jednak do pierwszej dziesiątki i po utknięciu za Lance’m Strollem, wyprzedził go na ostatnim okrążeniu, co finalnie dało mu dziewiątą lokatę na mecie.

„Cieszę się, że udało mi się zdobyć punkty w moim debiutanckim Grand Prix, dzięki czemu jestem najmłodszym kierowcą w moim kraju, który tego dokonał. Myślę, że ten wyścig pokazał, jak dobre są osiągi naszego samochodu” – stwierdził Japończyk.

„Jestem jednak nieco rozczarowany, ponieważ poprzez zbyt ostrożną jazdę na pierwszym okrążeniu straciłem kilka pozycji, które musiałem odrabiać potem przez cały wyścig. Ważne jest to, że wiele nauczyłem się tutaj w Bahrajnie i mam nadzieję, że wykorzystam tę wiedzę na Imoli.”

„Na dystansie rywalizacji wykonałem kilka bardzo dobrych manewrów wyprzedzania, z czego najbardziej emocjonalny pojedynek stoczyłem z Fernando Alonso w zakręcie numer 1. To było dla mnie duże przeżycie, ponieważ to wielka gwiazda Formuły 1, którą podziwiałem za dzieciaka. Pamiętam, jak miałem siedem czy osiem lat i oglądałem jego poczynania na torze Fuji. To coś wspaniałego, nigdy tego nie zapomnę” – podsumował.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool, © Pirelli Motorsport