Tymek Kucharczyk w pełnym cyklu GB3 Championship z zespołem Douglas Motorsport

Tymek Kucharczyk - Douglas Motorsport / © GB3 Championship

Zespół Douglas Motorsport uzupełnił skład kierowców w serii GB3 Championship, potwierdzając zakontraktowanie Tymka Kucharczyka.

Polak w kampanii 2022 startował w Mistrzostwach Hiszpańskiej Formuły 4 i wdarł się na scenę z oszałamiającą serią pięciu podiów z rzędu oraz wygraną w drugim wyścigu na torze Jerez.

Kucharczyk zgromadził dwanaście miejsc na podium w ciągu całego sezonu, co dało mu trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej mistrzostw i drugie miejsce w Rookie Trophy.

„Tymek zanotował w zeszłym sezonie kilka bardzo imponujących występów w hiszpańskiej F4, więc cieszymy się, że możemy go umieścić w naszym składzie na mistrzostwa GB3 2023” – powiedział Wayne Douglas, dyrektor zespołu Douglas Motorsport.

„Jesteśmy pewni, że będzie miał bardzo konkurencyjny rok i będzie mógł cieszyć się świetnymi rezultatami.”

Z awansu do wyższej serii bolidów jednomiejscowych cieszy się także sam Tymek Kucharczyk, który podkreśla, że jest to ważny krok w jego karierze.

„Jestem bardzo szczęśliwy i wdzięczny, że w 2023 roku będę startował w mistrzostwach GB3. Nie byłoby to możliwe bez wsparcia bliskich mi osób i moich lojalnych partnerów” – dodał Tymek Kucharczyk.

„Ściganie się samochodem klasy F3 w Wielkiej Brytanii to kolejny ważny krok w mojej karierze. Patrząc wstecz, będę podążał śladami wielu wielkich nazwisk, takich jak mój bohater Ayrton Senna, który wygrał w brytyjskiej F3 w drodze do Formuły 1.”

„Chciałbym podziękować Wayne'owi Douglasowi i jego zespołowi Douglas Motorsport za wiarę we mnie. Będę ciężko pracował i dam z siebie wszystko, aby dobrze spisać się w tym nowym rozdziale” – podkreślił Polak.

Image: © GB3 Championship