Udany początek sezonu Szymona Ładniaka w ADAC TCR Germany

Szymon Ładniak - Liqui Moly Team Engstler / © Szymon Ładniak

Szymon Ładniak udanie rozpoczął sezon z zespołem Liqui Moly Team Engstler w ADAC TCR Germany i podczas rywalizacji na torze w Oschersleben wywalczył piątą i czwartą lokatę w pierwszych dwóch wyścigach, a w obu startach był także drugi wśród juniorów.

Polak to 19-letni kierowca startujący w barwach fabrycznego zespołu Liqui Moly Team Engstler. Na Motorsport Arenie w niemieckim Oschersleben rywalizował w dwóch wyścigach. W sobotę zajął piąte miejsce w klasyfikacji generalnej, a w niedzielę był czwarty. Dwukrotnie stawał za to na podium klasyfikacji juniorów, ustępując jedynie Rene Kircherowi.

„Szczególnie niedzielny wyścig był dla mnie udany” – przyznał Szymon Ładniak. „W momencie, w którym odzyskałem czwarte miejsce, miałem najlepsze tempo ze wszystkich zawodników i walczyłem o podium. W momencie, kiedy na torze pojawił się samochód bezpieczeństwa, było już w zasadzie po wyścigu.”

„Generalnie to był dla mnie udany weekend. Praca, którą wykonaliśmy razem z członkami zespołu w trakcie przedsezonowych testów, zaprocentowała. Myślami jestem już na Red Bull Ringu. Tam liczę na jeszcze lepsze ściganie” – podkreślił.

Po pierwszym weekendzie rywalizacji polski kierowca zajmuje piąte miejsce w klasyfikacji generalnej. Liderem jest jego partner z zespołu, Martin Andersen. W zestawieniu juniorów Polak jest drugi. Z kolei Liqui Moly Team Engstler prowadzi w zmaganiach konstruktorów.

Kolejne dwa wyścigi ADAC TCR Germany odbędą się na Red Bull Ringu w Spielberg 21 i 22 maja.

Image: © Szymon Ładniak