Ultimate z planami dołączenia do LMP2 Pro/Am w FIA WEC od 2022 roku

Ultimate / © ELMS / JEP

Zespół Ultimate ogłosił, że zamierza dołączyć do Długodystansowych Mistrzostw Świata w sezonie 2022 i rywalizować w klasie LMP2 Pro/Am.

Skład z Rennes swoje zaangażowanie w wyścigi wytrzymałościowe rozpoczął w 2013 roku od walki w serii V de V, a następnie spędził kilka sezonów w Europejskiej Serii Le Mans, ścigając się w klasie LMP3.

Ostatnia kampania w ELMS zakończyła się z dużymi sukcesami, czego potwierdzeniem są dwa zwycięstwa w kategorii LMP2 Pro/Am w Barcelonie oraz Austrii i zakończenie startów na trzeciej lokacie w finałowym zestawieniu zespołów.

Francuska ekipa w przyszłorocznym sezonie ma zamiar jednak podnieść sobie poprzeczkę i wystartować w Długodystansowych Mistrzostwach Świata jednym prototypem Oreca 07-Gibson, którego kokpit dzielić będą Francois Heriau oraz Matthieu i Jean-Baptiste Lahaye.

Wsparcie techniczne dla zespołu zapewni Tech1 Racing, który jest także odpowiedzialny za obsługę Panis Racing w Europejskiej Serii Le Mans.

Warto zauważyć, że mimo złożenia przez skład wniosku o dołączenie do FIA WEC od sezonu 2022, komisja selekcyjna nie zatwierdziła jeszcze przedłożonego dokumentu.

Image: © ELMS / JEP