Umowa Mercedesa z Hamiltonem może zostać podpisana po zakończeniu sezonu

Lewis Hamilton - Mercedes AMG Petronas F1 Team / © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images

Szef zespołu Mercedes, Toto Wolff przyznał, że umowa z siedmiokrotnym mistrzem świata, Lewisem Hamiltonem zostanie najprawdopodobniej podpisana po zakończeniu sezonu 2020.

Kontrakt Lewisa Hamiltona kończy się wraz z końcem tegorocznej kampanii. Dla wielu kierowców mógłby być to powód do niepokoju, lecz Brytyjczyk może być całkowicie spokojny, ponieważ to on jest główną twarzą wieloletniej dominacji Mercedesa.

Toto Wolff zasugerował, że kontrakt z Lewisem to formalność, więc nie chce niepotrzebnie wywierać presji, wskazując datę ogłoszenia nowego kontraktu.

"Myślę, że jest to bardzo prawdopodobne, że kontrakt zostanie podpisany pod koniec roku" - przyznał Wolff cytowany przez Motorsport.com.

"Nie, żebyśmy nie znaleźli dla siebie czasu, ale nie chcę stawiać nas pod presją, aby powiedzieć, że przed Bahrajnem czy Abu Zabi ogłosimy nowy kontrakt."

"W przyszłym roku pójdziemy po więcej, może będzie to kolejny wspaniały rok, a potem mamy te ogromne zmiany w regulacjach na rok 2022" - dodał.

Lewis Hamilton również przyznał, że jest pewien tego, że nowa umowa pomiędzy nim a Mercedesem zostanie podpisana.

"Umowa nie jest jeszcze podpisana, ale na pewno to zrobimy" - powiedział Hamilton.

"Chciałem odłożyć to na bok i poczekać, aż wszystko zostanie wykonane. Więc prawdopodobnie w ciągu następnych tygodni - mamy trzy weekendy na Bliskim Wschodzie - będzie trochę lżej, ale wciąż mam przed sobą trzy wyścigi, które chcę wygrać" - dodał Brytyjczyk.

Image: © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images