United Autosports potwierdza program w FIA WEC w sezonie 2019/20

United Autosports potwierdza program w FIA WEC w sezonie 2019/20

Zespół United Autosports potwierdził, że będzie rywalizował w Długodystansowych Mistrzostwach Świata w klasie LMP2 w sezonie 2019/20.

Mistrzowie Europejskiej Serii Le Mans z 2016 i 2017 roku w klasie LMP3, w sezonie 2019/20, będą rywalizować w klasie LMP2 z Philem Hansonem i Filipe Albuquerque'm za kierownicą Ligiera JS P217.

Zarówno Hanson, jak i Albuquerque ścigali się wcześniej w Długodystansowych Mistrzostwach Świata, a Portugalczyk wywalczył drugą lokatę w klasyfikacji kierowców LMP2 w 2016 roku.

"Cieszymy się, że możemy ogłosić nasz udział w Długodystansowych Mistrzostwach Świata w sezonie 2019/20" - powiedział właściciel zespołu United Autosports Zak Brown. "Celem zespołu było wejście do mistrzostw świata, już od jakiegoś czasu, jednak wszystko musiało się udać, abyśmy mogli zrobić to we właściwym czasie. Czujemy, że teraz jest właściwy czas."

"Stworzyliśmy świetne relacje z Philem i Filipem, a oboje tworzą fantastyczną parę. Nadal pracujemy nad trzecim kierowcą, ale na razie cieszymy się z tego, co przyniesie 2019 rok."

Gerard Neveu, dyrektor generalny WEC dodał: "To bardzo dobry sposób na rozpoczęcie 2019 roku! Jesteśmy naprawdę zachwyceni mogąc powitać zespół kalibru United Autosports w WEC i jesteśmy pewni, że wniosą bardzo pozytywny wkład w klasę LMP2 oraz całą serię."

"Dobrze znamy zespół z Europejskiej Serii Le Mans i oczywiście z Le Mans, i bardzo satysfakcjonująco jest widzieć postęp, jaki osiągnęli oraz sukces w ciągu ostatnich kilku lat. Jestem przekonany, że cału padok WEC przyłączy się do mnie podczas powitania United Autosports w sezonie 2019/20."