Uszkodzone podwozie przyczyną słabego tempa Leclerca w kwalifikacjach

Charles Leclerc - Scuderia Ferrari / © Scuderia Ferrari

Zespół Ferrari odkrył i potwierdził, że Charles Leclerc zmagał się z pękniętym podwoziem podczas sesji kwalifikacyjnej do GP Kataru, co spowodowało słabsze osiągi i brak konkurencyjnej pozycji startowej.

Monakijczyk do rywalizacji na torze Losail International zakwalifikował się dopiero na trzynastej lokacie, odpadając z walki o jak najlepszą pozycję startową już podczas Q2.

Leclerc już w trakcie czasówki wyrażał swoje zdumienie brakiem tempa, w porównaniu do swojego zespołowego kolegi i niemożliwością osiągnięcia dobrego czasu, aby awansować do finałowej części kwalifikacji, jednak nie zdawał sobie sprawy, co jest tego przyczyną.

„Nie mam pojęcia” - powiedział Leclerc po zakończeniu jazd. „Naprawdę nie wiem.”

„Byłem wolny przez całe kwalifikacje i musimy zrozumieć, co poszło nie tak.”

Zespół Ferrari ujawnił, że Leclerc uszkodził podwozie podczas pierwszej sesji kwalifikacyjnej, po najechaniu na jeden z agresywnych krawężników, co wywołało pęknięcie.

„Oczywiste jest, że uszkodzenie podwozia, które zostanie teraz wymienione, wpłynęło na zachowanie samochodu” - przyznał dyrektor wyścigowy Ferrari, Laurent Mekies.

„Teraz mechanicy stają przed poważnym zadaniem naprawienia samochodu numer szesnaście na czas.”

Mechanicy Ferrari pracują nad wymianą podwozia bolidu Leclerca, co niesie za sobą zbudowanie całkiem nowego samochodu, jednak muszą zmieścić się w ramach czasowych wyznaczonych przez FIA, aby ich zawodnik mógł zachować trzynastą lokatę startową.

Image: © Scuderia Ferrari