Valentino Rossi myśli o starcie w 24-godzinnym wyścigu Le Mans po skończeniu kariery w MotoGP

Valentino Rossi nie ma zamiaru rozstawać się ze sportem motorowym po zakończeniu swojej kariery w MotoGP. 40-letni Włoch chciałby w przyszłości wziąć udział w 24-godzinnym wyścigu na torze w Le Mans.

Dziewięciokrotny motocyklowy mistrz świata to ikona sportu motorowego. W swojej karierze wygrał 115 wyścigów w mistrzostwach świata i ciągle jest głodny kolejnych sukcesów. Ma na to szanse, gdyż jego obecny kontrakt z zespołem Monster Energy Yamaha obowiązuje do końca przyszłego sezonu. Być może nawet Włoch będzie miał ochotę ponownie go przedłużyć.

Gdy już jednak nadejdzie czas na pożegnanie się z wyścigami motocyklowymi, Rossi nie zamierza odejść ze sportu motorowego. Podczas ostatniej rundy MotoGP – Grand Prix Francji na torze w Le Mans – 40-latek udzielił wywiadu dla stacji Canal+, w którym podkreślił, że marzy mu się udział w legendarnym 24-godzinnym wyścigu samochodowym na Circuit de la Sarthe.

„Kiedy już skończę z motocyklami, nadal będę w stanie jeździć samochodami wyścigowym przez dobre 10 lat. Naprawdę to kocham, więc spróbuję swoich sił i celuję w 24-godzinny wyścig Le Mans” – powiedział Rossi.

Gdyby Rossi wziął udział w 24-godzinny wyścigu, nie byłby pierwszym motocyklowym mistrzem świata, który tego dokonał. W 1998 roku na Circuit de la Sarthe rywalizował bowiem Wayne Gardner, zdobywca tytuł w klasie 500 cm3 z sezonu 1987. Australijczyk wraz z Phillipe Gache’em oraz z Didierem de Radiguès (również motocyklistą) nie ukończyli jednak wymagających zmagań.

Valentino w przeszłości łączony był nawet z Formułą 1. Włoch odbył kilka testów w samochodzie Ferrari, lecz jego serce pozostało przy MotoGP. Poza tym wziął udział w trzech rajdach zaliczanych do kalendarza WRC oraz ma na swoim koncie siedem zwycięstw w Monza Rally Show.