Valentino Rossi pokonał koronawirusa i wystartuje w GP Europy

Valentino Rossi - Monster Energy Yamaha Team / © Yamaha Motor Racing

Pomimo pozytywnego wyniku wtorkowego testu Valentino Rossi wystartuje w zaplanowanym na ten weekend GP Europy. Kolejne dwa badania nie wykazały bowiem zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

Mniej więcej w środowe popołudnie podano informację, że Valentino Rossi otrzymał pozytywny wynik wtorkowego testu na obecność koronawirusa. Włoch, który z powodu zakażenia opuścił już dwa wyścigi na torze MotorLand Aragon, liczył jednak, że wciąż będzie mógł wystąpić w GP Europy. Protokół wymaga bowiem dwóch negatywnych wyników badania i miał jeszcze czas, by je wykonać i polecieć do Walencji.

„Ten wirus jest bardzo skomplikowany i poważny. Przez dwa dni czułem się źle, a potem w ciągu kilku następnych wróciłem do pełni sił” – tłumaczył Valentino Rossi. „Cały czas izolowałem się w domu i ściśle przestrzegałem zaleceń medycznych. To bardzo smutna i trudna sytuacja, ale tak właśnie jest”.

„Niestety, wczoraj [we wtorek 3 listopada] miałem kolejny test, który dał wyniki pozytywny, jak wszystkie poprzednie. Na szczęście mam jeszcze dwie szanse na powrót na tor w piątek lub w sobotę”.

„Jest mi bardzo smutno, ponieważ czuję się dobrze i nie mogę się doczekać, aż wrócę na pokład mojej M1-ki i ponownie spotkam się ze swoim zespołem. Naprawdę mam nadzieję, że następny wynik testu PCR będzie negatywny, ponieważ opuszczenie dwóch wyścigów to dwóch za dużo” – dodał Włoch.

Valentino Rossi kolejny test wykonał w środę. Tym razem był on jednak negatywny. W związku z tym poddał się od razu drugiemu badaniu, by spełnić wymogi protokołu i ruszył w podróż do Walencji.  Na jego szczęście, czwartkowy test również nie wykazał zakażenia koronawirusem.

41-letni zawodnik powróci więc do ścigania podczas GP Europy, które odbędzie się w ten weekend na torze w Walencji. Absencja w rundach a Aragonii pozbawiła go jednak szans na walkę o mistrzowski tytuł. Na trzy wyścigi przed końcem tegorocznego sezonu Valentino Rossi zajmuje w klasyfikacji generalnej piętnaste miejsce i do prowadzącego Joana Mira traci 79 punktów.

Image: © Yamaha Motor Racing